Ismet Munishi prezantohet te Gjilani, bashkë me të edhe ndihmësit e tij

Ismet Munishi edhe zyrtarisht është prezantuar si kryetrajner i Gjilanit. Marrëveshja e Munishit me Gjilanin është për një vit e gjysmë, ndërsa i njëjti së fundmi ishte pjesë e Ballkanit, njofton “infOSport.mk”. Një ndër trajnerët më të njohur kosovar me shumë sukses kishte drejtuar Ballkanin, me ç'rast skuadra e drejtuat nga

E akuzuan për shkarkimin e Munishit nga Ballkani! Vjen reagimi i Haris Fakiq

Trajneri Ismet Munishi, javën e kaluar u shkarkua nga Ballkani pas qëndrimit 18 mujorë në krye të klubit nga Superliga e Kosovës. Afrim Tovërlani dhe disa analistë të futbollit kosovarë fajësuan “njerëzit e Skendërbeut” për shkarkimin e Munishit. Analisti Arben Zeqiri deklaroi të hënën se fajtori kryesor është menaxheri Haris Fakiç që

Shkarkimi i Ismet Munishit, ja sa të holla do të paguaj dëmshpërblim Ballkani

Gjatë ditës së djeshme drejtuesit e Ballkanit, me në krye presidentin Arsim Kabashi, vendosën të shkarkojnë trajnerin e tyre të deritanishëm, Ismet Munishi. Palët ishin ndarë me marrëveshje, ku nuk mungoi respekti nga ana e të dyja palëve, mirëpo së fundmi “Indeksonline” bënë me dije se kjo heshtje  “është blerë” me

Çka po ndodh me Ballkanin, pas Munishit largohen edhe disa futbollistë!

Skuadra nënkampione e vjeshtës në futbollin elitarë të Kosovës, Ballkani, ndodhet në një tranzicion të vërtetë. Largimi i trajnerit Ismet Munishi ditë më parë, ka sjellur një “fortunë” të vërtetë te skuadra nga Suhareka, pasi që pas tij edhe shumë të tjerë kanë paketuar valixhet për t’u larguar nga Suhareka,