Djokoviç vjen me provokimin e rradhës, futet me këngë të pushtimit për Kosovën, vijnë reagimet e para, mirëpo jo nga pala shqiptare!

Novak Djokoviç, “miku i ngushtë” i këngëtares së njohur shqiptare, Rita Ora, vazhdon me provokimet e tij ndaj Kosovës, vendi në të cilin ka lindur. Tenisti kontrovers serb gjatë prezantimit së bashku me ekipin përfaqësues serb të tenisit në kuadër të “Davis Cup”, të enjtën u fut me këngë fashiste, adresuar

UEFA dënon Serbinë me mijëra euro dhe ndeshje pa tifozë

UEFA ka dënuar Federatën Futbollistike të Serbisë, që nënkupton se kjo përfaqësuese ndeshjen e saj të fundit kundër Bullgarisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024 do ta zhvillojë në një stadium bosh, transmeton “infOSport.mk”. Ky dënim erdhi për shkak të thirrjeve fyese që tifozët serb i përdorën në ndeshjen kundër

14 tetori “makth” për serbët, Hungaria “gjunjëzon” Serbinë në ditën e AUTOCHTHONOUS! (VIDEO)

Data 14 tetor vazhdon të mbetet një “makth” për Serbinë që nga viti 2014 e deri më sot. Në ditën AUTOCHTHONOUS, kur midis Beogradit u mposhtën si në fushë, ashtu edhe jashtë saj nga Shqipëria jonë, serbët sonte janë mposhtur në transfertën e vështirë të Hungarisë. Kombëtarja hungareze shënoi fitore 2:1

FIFA dënon Serbinë për ofendimet e bëra ndaj Xhakës dhe Shaqirit në “Qatar 2022”!

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka dënuar sërish Serbinë. FIFA gjatë ditës së sotme shqiptoi një dënim prej 50 mijë frangave për Federatën serbe, për shkak thirrjeve fyese të tifozëve në ndeshjen ndaj Zvicrës. Në ndeshjen e Kupës së Botës në Katar, huliganët serbë kanë fyer vazhdimisht dy futbollistët shqiptarë që

Zvicra mund Serbinë sërish, Shaqiri shënon sërish, Serbia kthehet në shtëpi (VIDEO)

Zvicra e shqiptarëve edhe njëherë tjetër eliminon Serbinë dhe dërgon në shtëpi që në fazën e grupeve në kuadër të Botëroreve, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kishin bërë edhe në Botërorin e Rusisë (2018), ndërsa bënë edhe sonte në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, aty ku do të vazhdojnë

Serbia mund Portugalinë në Lisbon dhe prek Botërorin, Ronaldo shpërthen në lot (VIDEO)

Sonte ndodhi një gjë e pabesueshme në Lisbоn të Portugalisë, aty ku Serbia shkroi një histori të re, duke siguruar kualifikimin për në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Kombëtarja serbe me përmbysje mundi Portugalinë 2:1. Renato Sançez zhbllokoi rezultatin vetëm pas dy minutave