Arsen Venger i thotë “JO” Serbisë!

Serbia dështoi të kualifikohej në Europianin e verës së ardhshme dhe për këtë të gjitha përgjegjësitë bien mbi trajnerin Ljubisha Tumbakoviç. Sipas raportimeve të fundit që vijnë nga shteti fqinjë, Tumbakoviç pritet të shkarkohet nga drejtimi i kombëtares. Në këtë situatë drejtuesit po punojnë për të gjetur një trajner, derisa thuhset se

UEFA dënon Serbinë, shkak Kosova!

Kombëtarja e futbollit të Serbisë po përballet me një dënim të ri pasi UEFA ka filluar procedurat disiplinore. Kjo pasi që tifozët serbë në ndeshjen kundër Ukrainës brohoritën parulla politike "Kosova është Serbi", transmetojnë mediat serbe. Serbia ishte dënuar me kusht për shkak të veprimeve të ngjashme në ndeshjen kundër Portugalisë, kështu

Kosova lë mbrapa Serbinë edhe në futboll, madje edhe Brazilin!

Përfaqësuesja e Kosovës shumë shpejtë është shndërruar në një skuadër shumë respektibile, derisa për një gjë të tillë po kontribuojnë edhe rezultatet që kjo skuadër po i arrinë në skenën ndërkombëtare, shkruan “infOSport.mk”. Edhe pse deri para më shumë se një viti, “Dardanët” e kishin të vështirë të ju rezistonin edhe

Maqedonia U21 pa asnjë shqiptarë në formacion dorëzohet përballë Serbisë

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në ndeshjen e saj të 7-të në kuadër të grupit të 7-të eliminatorë për Europianin e vitit të ardhshëm, ka pësuar edhe disfatën e 6-të, duke u mundur 2:1 në transfertën ndaj Serbisë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje trajneri Dobrinko Ilievski vendosi të luajë pa asnjë futbollistë