Et’hemi shënon në fitoren e Kukësit, verilindorët nuk dorëzohen në garën për titull

Mesfushori tetovar, Valon Et’hemi ka qenë njëri ndër protagonistët në fitoren e Kukësit në derbi ndeshjen e javës së 28-të në Superligën shqiptare kundër Partizanit, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Et’hemi realizoi golin e tretë për Kukësin në minutën e 62-të, duke i dhënë një goditje të rëndë në ato momente Partizanit, që

Goli i Et’hemit nuk mjafton, Kukësi dorëzohet para Skënderbeut (VIDEO)

Valon Et’hemi nuk i ka mjaftuar sot Kukësit, pasi skuadra e tetovarit u mund në udhëtim në Korçë nga ish kampionët e Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. ‘’ Ishte kjo një ndeshje ku gjithë vëmendjen para fillimit të takimit e kishte marrë edhe përplasja mes trajnerëve, ku në njërën anë qëndronte profesori, Ilir

Kukësi mundi Partizanin e Belicës dhe Feratit, rikthehet në krye të Superligës (VIDEO)

Kukësi ka shënuar fitore minimale 1:0 në derbi ndeshjen e javës së 19-të në Superligën shqiptare ndaj Partizanit të Besnik Feratit dhe Egzon Belicës, njofton “infOSport.mk”. Strugani madje tentoi të luaj rolin e “heroit” në këtë takim, mirëpo nuk i’a arriti qëllimit, kur në minutën e 66-të tentoi të ndalojë parabolën

Maqedonasi, Tome Kitanovski largohet nga Kukësi se ka frikë nga tërmetet!

Futbollisti i Kukësit, Tome Kitanovski, është larguar nga Shqipëria dhe aktualisht ndodhet në Maqedoni, pasi i njëjti ka frikë nga tërmetet që kanë tronditur shtetin tonë fqinjë. Drejtuesit e klubit shqiptarë mendonin se mbrojtësi do të rikthehej sërish, por 27 vjeçari e ka ndarë mendjen të largohet përfundimisht nga Kukësi, transmeton

Kukësi dhe Partizani joshin Hasanin me oferta të majme!

Partizani dhe Kukësi nuk duelojnë vetëm për fitimin e titullit kampionë në Shqipëri, pasi këto dy skuadra së fundmi janë futur në një duel mjaft interesant në merkato aty ku objektiv kryesor kanë transferimin e ish-kapitenit të Shkëndijës, Ferhan Hasani. Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Shqipëria, të dyja klubet

Cuculi konfirmon ndarjen me Kukësin, e ardhmja e paqartë!

Futbollisti kërçovarë, Ardian Cuculi i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Kukësi. Edhe pse një foto e përbashkët mes tij dhe  drejtorit sportiv të Kukësit, Nderim Nexhipi e bërë në Kërçovë gjatë ditës së djeshme kur Kukësi po zhvillonte miqësoren me Vëllazërimin, bëri që të mendojmë vazhdimin e qëndrimit

Ardian Cuculi i bashkohet Prishtinës!?

Pas Leonit Abazit të Skënderbeut, drejtuesit e Prishtinës në rradhët e tyre dëshirojnë të sjellin edhe mbrojtësin e krahut të majtë të Kukësit, Ardian Cuculi. Ky i fundit që pas ardhjes së Shpëtim Duros nuk po stërvitet me skuadrën shqiptare, ndërsa informacionet e “infOSport.mk” thonë se kërçovari do të veshë fanellën

Kukësi konfirmon transferimin e shkupjanit, Armend Çajani

Armend Çajani edhe zyrtarisht dy vitet e ardhshme do të jetë pjesë e nënkampionëve të Shqipërisë, Kukësit. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte njoftuar që dy ditë më parë, ndërsa sot ka ardhur konfirmimi edhe nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë. Njoftimi i Kukësit: “Klubi njofton arritjen e