Skenari i fundit i “Tuttosport”: Allegri te Real Madrid, Zidane te Juventusi

Masimiliano Allegri, Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Juventus dhe Real Madrid, një ekuacion me shumë të panjohura, por me shumë zëra që qarkullojnë në media. Së fundmi “Tuttosport” është hapur me një lajm të bujshëm, që çon Allegrin te kampionët në fuqi të Spanjës. Francezi shikohet larg spanjollëve në këtë moment dhe

Shpërthen Zidane pas barazimit ndaj Osasunës: “Kjo nuk kishte të bëjë me ndeshje futbolli”

Zinedine Zidane ka shpërthyer pas barazimit të Realit të Madridit mbrëmë kundër Osasunës në transfertë. Skuadra e Zidane ishte larg nga më e mira në Pamplona dhe ndryshimet e trajnerit nuk funksionuan gjithashtu, me trajnerin që tha se ndeshja duhej shtyer, kjo edhe për shkakkushteve klimatike që aktorët kishin në disponim. “Nuk

Zidane në stilin e Ernest Gjokës: Unë marrë përgjegjësinë për disfatën

Reali i Madridit mbrëmë pësoi disfatë 2:1 ndaj Betisit në udhëtim, ndërsa kjo bëri që skuadra “madrilene” sërish të renditet pas Barcelonës së Setien. Pas përfundimit të këtij takimi të zhvilluar në Andaluzi, trajneri i “mbretërve”, Zinedin Zidane, njëjtë sikurse edhe trajneri i Shkëndijës, gjatë ditës së djeshme,  morri fajin mbi