Ja kush do e zëvendësojë Ardian Nuhiun te Drita e Gjilani!

Ardian Nuhiu pas 4 viteve i ka dhënë fund qëndrimit të tij te skuadra e Dritës së Gjilanit, teksa mediat në Kosovë tashmë shkruajnë edhe për pasuesin e tij, raporton “infOSport.mk”. Sipas tyre, deri në emërimin e kryetrajnerit të ri, skuadrën e Dritës do ta drejtojë Afrim Shahini, që njëherit ishte

Pas largimit nga Drita, ja cili do të jetë destinacioni i rradhës i Ardian Nuhiut

Ardian Nuhiu ka ndërprerë para kohe bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit, me të cilën skuadër kishte një kontratë deri verën e vitit 2025. Nuhiu pjesë e skuadrës kosovare ishte nga shkurti i vitit 2019-të, ndërsa në edicionin 2019/2020, i njëjti arriti që të shpallet kampion me këtë skuadër në Superligën

Ardian Nuhiu dhe Drita e Gjilanit edhe zyrtarisht ndajnë rrugët!

Drita dhe strategu shkupjan, Ardian Nuhiu edhe zyrtarisht kanë ndërprerë bashkëpunimin, njofton “infOSport.mk”. Lajmi është bërë i ditur në konferencën e jashtëzakonshme të thirrur nga vetë klubi gjilanas. “Menjëherë pas ndeshjes në konsulltim me presidentin e klubit, kemi ardhur në përfundim që të ndërprejmë bashkëpunimin mbi katër vjeçar me trajnerin Ardian Nuhiu.

Liria e Xhengis Rexhepit eliminoi Dritën e Ardian Nuhiut në Kupën e Kosovës (VIDEO)

Dita e sotme në futbollin kosovar na servoi ndeshjen e 1/16 së finales midis Dritës së Gjilanit dhe Lirisë së Prizrenit. Kjo ndeshje pa dyshim se zgjoi interesim edhe në opinionin tonë sportiv, pasi këto dy skuadra të njohura kosovare, aktualisht udhëhiqen nga strategë shqiptarë nga Maqedonia. Drita e Gjilanit tashmë

Simonovski refuzoi ftesën e Milevskit, për t’i qendruar besnik skuadrës së Dritës!

Marko Simonovski është duke kaluar në një formë fantastike në këtë fillim të sezonit 2022/23 me fanellën e Dritës në Superligën e Kosovës. Forma e tij aktuale ka shtyrë edhe seleksionuesin e Maqedonisë, Bllagoja Milevski, për të ftuar atë në përfaqësuese për ndeshjen kontrolluese kundër Arabisë Saudite, ndeshje kjo që

Drita e Nuhiut demoloi Llapin e Batatinës, i afrohet Gjilanit kryesues të Ramadanit në renditje (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut të shtunën si vendas me shifrat 4:0 mundi Llapin e Bahit Tatatinës, duke i shkaktuar kështu një ndër disfatat më të rënda skuadrës nga Podujeva, njofton “infOSport.mk”. Me këtë fitore, Drita e Gjilanit iu afrua skuadrës rivale të qytetit Gjilanit në renditje, skuadër kjo që aktualisht mban

Antverpeni përforcon mbrojtjen me argjentinasin e Boka Xhuniors në prag të sfidës kthyese me Dritën

Antverpeni belg, ndryshe kundërshtarë i Dritës së Ardian Nuhiut në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, ka përforcuar rradhët e veta para ndeshjes kthyese të cilën e zhvillon të enjten (28 korrik) në stadiumin “Fadil Vokrri”. Rezultati nga ndeshja e parë në Belgjikë (0:0), ka frikësuar drejtuesit e kësaj

Drita e Ardian Nuhiut, një Dritë europiane (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut mbrëmë vërtetë ka bërë dritë në stadiumin “Fadil Vokrri” duke e mundur ekipin e Inter Turku me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Falë kësaj fitore, skuadra gjilanase arriti që të përmbys rezultatin nga ndeshja e parë, kur në Finlandë, ishte mundur minimalisht 1:0. Kështu me rezultatin e përgjithshëm