Gjest i madh i drejtuesve të Dritës së Ardian Nuhiut ndaj futbollistëve të tyre

Drita është njëra nga skuadrat më korrekte në elitën e futbollit kosovar. Klubi gjilanas, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, dhe pjesë e së cilës janë edhe futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, si Sedat Berisha, Izair Emini, Bunjamin Shabani dhe Arduan Cuculi,  ua plotëson të gjitha kushtet lojtarëve të tyre

ZYRTARE, një ish i Shkëndijës iu bashkua Dritës së Gjilanit

Edhe zyrtarisht Astrit Fazliu është rikhyer në Gjilan, duke veshur sërish fanellën e Dritës, njofton “infOSport.mk”. Fazliu skuadrës “bardhekaltër” nga Gjilani i bashkohet nga rradhët e Feronikelit, me të cilën skuadër edicionin e kaluar fitoi titullin e kampionit dhe Kupën e Kosovës. Lajmi është konfirmuar edhe nga ana e skuadrës së Dritës,

Derbi mes strategëve shkupjan në Superligën e Kosovës mbyllet me barazim

Të shtunën në Superligën e Kosovës në program ishte ndeshja midis dy kampionëve të fundit, Feronikelit dhe Dritës së Gjilanit, skuadra këto që aktualisht udhëhiqen nga strategë shkupjan, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Niklit nga Drenasi tashmë 3 ndeshje udhëhiqet nga Agim Sopi, ndërsa skuadra e Dritës që nga viti i kaluar