Liria e Xhengis Rexhepit eliminoi Dritën e Ardian Nuhiut në Kupën e Kosovës (VIDEO)

Dita e sotme në futbollin kosovar na servoi ndeshjen e 1/16 së finales midis Dritës së Gjilanit dhe Lirisë së Prizrenit. Kjo ndeshje pa dyshim se zgjoi interesim edhe në opinionin tonë sportiv, pasi këto dy skuadra të njohura kosovare, aktualisht udhëhiqen nga strategë shqiptarë nga Maqedonia. Drita e Gjilanit tashmë

Simonovski refuzoi ftesën e Milevskit, për t’i qendruar besnik skuadrës së Dritës!

Marko Simonovski është duke kaluar në një formë fantastike në këtë fillim të sezonit 2022/23 me fanellën e Dritës në Superligën e Kosovës. Forma e tij aktuale ka shtyrë edhe seleksionuesin e Maqedonisë, Bllagoja Milevski, për të ftuar atë në përfaqësuese për ndeshjen kontrolluese kundër Arabisë Saudite, ndeshje kjo që

Drita e Nuhiut demoloi Llapin e Batatinës, i afrohet Gjilanit kryesues të Ramadanit në renditje (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut të shtunën si vendas me shifrat 4:0 mundi Llapin e Bahit Tatatinës, duke i shkaktuar kështu një ndër disfatat më të rënda skuadrës nga Podujeva, njofton “infOSport.mk”. Me këtë fitore, Drita e Gjilanit iu afrua skuadrës rivale të qytetit Gjilanit në renditje, skuadër kjo që aktualisht mban

Antverpeni përforcon mbrojtjen me argjentinasin e Boka Xhuniors në prag të sfidës kthyese me Dritën

Antverpeni belg, ndryshe kundërshtarë i Dritës së Ardian Nuhiut në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, ka përforcuar rradhët e veta para ndeshjes kthyese të cilën e zhvillon të enjten (28 korrik) në stadiumin “Fadil Vokrri”. Rezultati nga ndeshja e parë në Belgjikë (0:0), ka frikësuar drejtuesit e kësaj

Drita e Ardian Nuhiut, një Dritë europiane (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut mbrëmë vërtetë ka bërë dritë në stadiumin “Fadil Vokrri” duke e mundur ekipin e Inter Turku me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Falë kësaj fitore, skuadra gjilanase arriti që të përmbys rezultatin nga ndeshja e parë, kur në Finlandë, ishte mundur minimalisht 1:0. Kështu me rezultatin e përgjithshëm

Nga FC Shkupi te Tirana, Ballkani e Drita, ekipet shqiptare sot në Europë

Katër ekipe shqiptare zbresin sot në fushë në kuadër të kualifikueseve të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Konferencës. Gjithçka nis nga ora 18:00 me ndeshjen Lincoln RED IMPS FC – FC Shkupi që zhvillohet në “Vicoria Stadium” në GJibraltar. Skuadra shqiptare nga Shkupi ka pasur një udhëtim të mundimshëm, mirëpo

Cuculi, thjesht një kampion i vërtetë, pas largimit të tij, viziton Dritën për t’iu uruar fat në garat europiane!

Vetëm disa ditë pasi kishte konfirmuar largimin e tij nga rradhët e Dritës së Gjilanit, Ardian Cuculi është rikthyer në stërvitje, por këtë herë në rolin e vizituesit, për t’u përshëndetur me ish-bashkëlojtarët, njofton “ infOSport.mk”. Mbrojtësi kërçovar vizitën ekipit të tij të fundit, i’a bëri të martën, duke ju dëshiruar

Drita e Nuhiut dhe Gjilani i Ramadanit mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Pas skuadrës kampione, Ballkanit, edhe tri skuadrat e tjera që do të përfaqësojnë Kosvën në Evropë, Drita, Gjilani dhe Llapi i kanë mësuar kundërshtarët e fazës së parë kualifikuese në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s në Nyon e ka vendosur Dritën përballë skuadrës nga