Ditën e “xhuma” Ibraimi niset drejt Katarit, joshet nga milionat e sheikëve

Agim Ibraimi ka mbyllur aventurën e tij me Kukësin. Sulmuesi tetovar bëri një sezon fantastik në aspektin personal duke shënuar 17 gola e 6 asiste dhe ofertat në merkato nuk i kanë munguar. Gjysma e Superligës, por edhe Ballkani në Kosovë e kërkojnë me ngulm, por Ibraimi ka zgjedhur të largohet

Katar: kapiteni aktivizohet në portë dhe mbron penalltinë (VIDEO)

Në ligën e gjeneratës U19 në Katar ka ndodhur një episode interesant në një ndeshje futbolli. Arbitri kryesor kishte akorduar penallti, ndërsa portieri e pret. Gjyqtari kërkon ripërsëritjen e penalltisë, megjithëse nga përsëritja gjithçka duket e rregullt. Portieri i nervikosur i drejtohet me revolta arbitrit, ndërsa ky i fundit e ndëshkohet