“Shvercerat” nuk lejohen të udhëtojnë drejt Bullgarisë

Gjatë ditës së sotme është mbajtur një takim mes zyrtarëve të klubit të FC Shkupit, përfaqësuesve të UEFA-s dhe pjesëtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ku edhe një herë është konfirmuar se nuk do të ketë dhe nuk do të lejohet udhëtimi i

Policia me detaje për ngjarjet e djeshme në ndeshjen FC Shkupi-Levski, arrestohen 19 tifoz bullgar dhe 2 “Shvercera”

MPB Maqedoni mbrëmë vonë ka dhënë detaje në lidhje me incidentet që ndodhën para, gjatë dhe pas ndeshjes midis FC Shkupit dhe Levskit të Bullgarisë, ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, përcjellë “infOSport.mk”. MPB njoftoi se janë arrestuar 19 tifozë nga Bullgaria, prej tyre,

MPB konfirmon, një tifoz i Levskit është therr me thikë në sulmin që ndodhi në Shkup

Ndeshja e sotme midis FC Shkupit dhe Levski Sofjes, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, është përcjellur me disa incidente. Të njëjtat kishin ndodhur pasdite në rrugën “Cvetan Dimov” afër qendrës tregtare “Çairçanja”, ndërsa kishin vazhuar edhe para hyrjes për në stadium, kur disa tifoz

MPB konfirmon, 9 tifozë bullgar të arrestuar para ndeshjes FC Shkupi – Levski (VIDEO)

Ministria e Punëve të Brendshme sonte ka dalë me informacion lidhur me ndodhitë para fillimit të ndeshjes ndërkombëtare këtu në Shkup, në arenën “Todor Proeski”, aty ku mejdanin ndanë FC Shkupi dhe Levski Sofje nga Bullgaria. Ishte kjo ndeshja e parë e turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, ndërsa

FC Shkupi sulmonte, Levski shënonte! Vendosën golat e brazilianëve “bullgar”

FC Shkupi ka pësuar disfatë 2:0 përballë Levski Sofjes nga Bullgaria, në ndeshjen e parë të vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Në një terren jo edhe aq të përshtatëshëm për lojë, mysafirët i’a dolën të shënojnë dy herë në rrjetën e Artan Iljazit, edhe

Futbollistit të Levski Sofjes i ndalohet hyrja në Maqedoni, ja arsyeja

Ekipi kundërshtarë i FC Shkupit në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, Levski Sofje, mëngjesin e sotëm udhëtoi drejt Maqedonisë, mirëpo në vendkalimin kufitar midis dy vendeve, nga ana e policisë së Maqedonisë, nuk iu lejua hyrja njërit prej futbollistëve të skuadrës bullgare. Fjala është për francezin, Zheremi Petris,

Fillon shitja e biletave për ndeshjen FC Shkupi-Levski Sofje

FC Shkupi të enjten e 27 korrikut në arenën “Todor Proeski” do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të dytë kualifkues të Ligës së Konferencës, kundër bullgarëve të Levski Sofje, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, skuadra nga Çairi në turin e parë eliminatorë arriti të eliminojë lituanezët e FC Hegelman me rezultatin