ZYRTARE, Milot Rashica te Beshiktashi deri në vitin 2027

Milot Rashica edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj sërish në Superligën turke, mirëpo këtë herë me fanellën e Beshiktashit. Ylli i përfaqësueses së Kosovës me ekipin “bardhezi” nga Stambolli ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare. LEXO GJITHASHTU: Milot Rashica “tradhëton” Galatasarajin, transferohet te Beshiktashi! Sipas mediave turke, ky transferim i Rashicës, skuadrës

Milot Rashica “tradhëton” Galatasarajin, transferohet te Beshiktashi!

Milot Rashica sonte ka udhëtuar drejt Turqisë për të nënshkruar me Beshiktashin, rivalët e mëdhenj të Galatasarajit, te e cila skuadër luajti edicionin e kaluar në formë huazimi nga rradhët e Noruiçit. Pasi i përfundoi huazimi, Rashica sërish u rikthye në Angli te Noruiçi, drejtuesit e së cilës skuadër thuhet se

Tirana vjen me një njoftim të rëndësishëm në prag të takimit kundër Beshiktashit në “Air Albania”

Pas disfatës 3:1 në ndeshjen e parë në Stamboll ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, KF Tirana të mërkurën në “Air Albania” do të tentojë të bëjë mrekullinë. Ekipi i Tiranës me anë të një postimi në faqen zyrtare

Tirana mund Dinamo Batumin dhe siguron një mega përballje me Beshiktashin

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana ka bërë mrekullinë në Gjeorgji, duke mundur me shifrat 2:1 skuadrën e Dinamo Batumit dhe duke siguruar një mega përballje ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit në raundin e dytë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Tirana e Shehit, zhvilloi një ndeshje të madhe në transfertë, ndryshe

Besar Guxhufi nënshkruan kontratë profesionale me gjigandët e Beshiktashit

Skuadra gjigande e Beshiktash gjatë ditës së sotme ka nënshkruar kontratë profesionale me talentin shqiptarë nga Shkupi, Besar Guxhufi. Ky i fundit skuadrës së njohur turke iu bashkua që verën e vitit të kaluar, mirëpo për shkak moshës së mitur, i njëjti luante me ekipin e shpresave, ndërsa tani kur ka

Luante në Kosovë te Llapi, ndërsa tash e pret transferimi te gjigandët turq të Beshiktashit!

Pas largimit të Domagaj Vida nga skuadra e Beshiktashit, drejtuesit e skuadrës së njohur turke kanë intensifikuar kërkimet për një qendërmbrojtës, pavarësisht transferimit të marokenit, Romain Saiss, i cili për një shumë prej 8 mln euro erdhi nga rradhët e skuadrës angleze të Vulverhempton. Beshiktashi, siç raportojnë mediat në Turqi tashmë