“Shvercerat” ndezën Shkupin në 30 vjetorin e tyre (VIDEO)

Grupi i tifozëve “Shvercerat” sonte në qendër të Shkupit kanë festuar 30-vjetorin e themelimit të tyre me flakadane dhe këngë shqipe në mes të Shkupit, duke paralajmëruar festën e vërtetët në ndeshjen e nesërme kundër Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Festat e tyre filluan kah fundi i muajit nëntor, kur fillimisht në

Futsal Shkupi nderon “Shvercerat”

Grupi i tifozëve “Shvercerat” të premtën në teatrin Kombëtarë shpalosën dokumentarin rreth ditëlindjes së tyre të 30-të, e ku të ftuar ishin shumë fytyra të njohura sportive, e që të kaluarën apo të tashmen e kishin të ndërlidhur me FC Shkupin, apo ish Sloga Jugomagnatin, njofton “infOSport.mk”. Në një organizim perfekt,

Nesër derbi i përjetshëm Shkupi-Vardari, “Shvercerat” ndezin atmosferë që sonte (VIDEO)

Java e 14-të në elitën e futbollit vendor dhuron derbin e përjetshëm midis Shkupit dhe Vardarit, njofton ‘infOSport.mk’. Ethet e këtij derbi kanë kapluar shumicën që ditë më parë, ndërsa grupi i tifozëve të skuadrës së FC Shkupit, ‘Shvercerat’, festën e kanë nisur që sonte. Ata nëpër rrugët e Çarshisë me