Krivanjeva: Të dalim fitues në derbin e parë shqiptarë të liqenit

Të mërkurën skuadra e Struga Trim Lum do të zhvillojë takimin e mbetur të javës së katërt kundër Voska Sport, rivalit nga qyteti fqinjë i Ohrit. Kjo ndeshje  duheshe të zhvillohet me datë 20 gusht, mirëpo e njëjta ishte shtyrë për shkak paraqitjes së skuadrës strugane në garat europiane. Mbrojtësi Besart

Krivanjeva: Gati për më të mirën, gati për historinë më të re të Struga Trim Lum

Struga Trim Lum mbrëmë vonë arriti në qytetin e Podgoricës, aty ku skuadra para dite ka pushuar, për tu përgatitur për stërvitjen zyrtare të mbrëmjes së sotme. Stërvitja është paraparë të zhvillohet në ora 21:00, në të njëjtën kohë kur skuadra strugane nesër në “City Stadium” – Podgorica do të

Besart Krivanjeva bashkohet me trajnerin Ramadani te Gjilani

Besart Krivanjeva edhe zyratrisht është mbrojtësi më i ri i Gjilanit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. 26 vjeçari nga Shkupi për një sezon ishte pjesë e Egnatias në Superligë, duke zhvilluar 39 përballje me rrogozhinasit mes Superligës dhe Kupës, ndërsa i njëjti ishte pjesë edhe e asaj fitore të madhe