Vëllazërimi 1977 fiton derbin shqiptarë të Kërçovës dhe marshon drejt Ligës së Dytë

Të dielën u zhvillua derbi i ligës së tretë perëndim, ku mejdanin në kuadër të xhiros së 5-të ndanë dy skuadrat kryesuese, Vëllazërimi 1977 dhe Zajazi, njofton “infOSport.mk”. Ndonëse ndeshja u zhvillua në kushte me shi, ky takim kaloi pritshmëritë si nga ana e shikueshmërisë në tribuna, poashtu dhe nga cilësia

Zajazi rikthehet në identitet

Zajazi më në fund është rikthyer në identitet. Skuadra kërçovare në ndeshjen e javës së 13-të në Ligën e Dytë – Perëndim mundi Lokomotivën e Shkupit me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ismail Ismaili regjistruan edhe fitoren e tyre të tretë këtë edicion, duke shtuar edhe më shumë

Bomba e Belul Nebiut që i siguroi fitoren Vëllazërimit ndaj Zajazit (VIDEO)

Vëllazërimi i Kërçovës ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme në derbin lokal ndaj Zajazit, njofton “infOSport.mk”. Vëllazërimi shënoi fitore me rezultatin 2:1, duke ruajtur kryesimin e tabelës së klasifikimit në Ligën e Dytë Perëndim. Fillimi i ndeshjes nuk paralajmëroi një epilog të këtillë, pasi ishte Zajazi, skuadra që vetëm pas tre