Simeone, Grizman dhe 3 të tjerë te Atl.Madridi të infektuar me koronavirus

Atletiko Madridi ka njoftuar se 5 anëtarë të saj kanë rezultuar pozitiv në testet e Covid 19, pas një kontrolli të bërë sipas protokolleve të La Liga-s. Kësisoj të infektuar me koronavirus tek “jorganxhinjët” rezultuan trajneri Diego Simeone dhe futbollistët Antuan Grizman, Koke, Zhoao Feliks dhe Ektor Erera. Që të gjithë këto

Rushtu në gjendje të rëndë shëndetësore, shkaku i koronavirusit

Ish-portieri i Turqisë dhe Barcelonës, Rushtu Rexhber, është në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pasi ditë më parë u prek nga pandemia koronavirus. Në fundjavë, Rushtu u dërgua urgjentisht në spital për shkak se nuk ishte ndier mirë dhe u diagnostikua me “Covid-19”, transmeton Gazeta Express. Bashkëshortja e tij, Isil, ishte

Zyrtare, shkaku i koronavirusit shtyhet edhe “Copa Libertadores”

Pas ndalesës së dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane të futbollit në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve dhe Ligës Europa, tanimë kanë ndaluar edhe dy kompeticionet e rëndësishme të Amerikës Jugore, Copa Libertadores dhe Copa Sudamericana (ekuivalentë me LK dhe LE). Njoftimi është bërë nëpërmjet një komunikate nga “Conmebol” (Konfederata e