Kumbulla vendoset përkrahë më të mirëve të historisë së Veronës

Talenti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Marash Kumbulla po kalon një sezon të shkëlqyeshëm në “Serie A” me fanellën e Veronës. Pikërisht për shkak të paraqitjeve të shkëlqyera, mbrojtësi ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha si në Itali, ashtu edhe jashtë saj. Megjithatë një vlerësim shumë të madh 20-vjeçari e ka

Kriza nuk i intereson Veronës, rrit çmimin e Kumbullës

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në “Serie A” këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelzi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe

Në Itali të sigurtë, Kumbulla nga karantina drejt te Lacio!?

Sido që të jetë fundi i sezonit aktual në “Serie A”, e ardhmja e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është larg klubit të Veronës. Mbrojtësi ka shkëlqyer duke u kthyer në objektivin e merkatos të skuadrave të ndryshme që kërkojnë shërbimet e tij e bëhet fjalë për ekipe elitare si

Verona nuk njeh humbje falë dy komandantëve shqiptarë në mbrojtje, Rrahmanit dhe Kumbullës

Verona tashmë seriozisht mund të besojë te Europa, pasi rezultatet dhe paraqitjet në fushë po i japin të drejtë. Pas fitores së bujshme 2:1 ndaj Juventusit, skuadra e Veronës arriti të marrë një pikë me mjaft vlera në transfertën ndaj Udinezes. Me një nga mbrojtjet më të mira në kampionat, skuadra

Agjenti Adrian Aliaj flet për të ardhmen e Amir Rrahmanit!

Amir Rrahmani po zhvillon sezonin e tij të parë në “Serie A”, mirëpo që falë paraqitjeve të tij, kapiteni i përfaqësueses së Kosovës shumë shpejtë tërhoqi vëmendjen e skuadrave të mëdha italiane. I ardhur gjatë verës te Verona nga rradhët e Dinamo Zagreb, Rrahmani shumë shpejtë u përshtat në Serie A,

Bombë nga Italia, Amir Rrahmani transferohet te Napoli!

Amir Rrahmani është një hap larg Napolit. Një gjë të tillë raportoi “Sky Sport”, që shkruan se edhe vetë Rrahmani ka dhënë “ok” për këtë transferim. Drejtuesit e Napolit thuhet se kanë nisur këtë operacion me homologët e tyre të Veronës, madje duke kërkuar në paket edhe marokenin e talentuar Sofyan

“Corriere di Verona”: Amir Rrahmani, “muri” i Veronës

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, po dëshmohet si blerja më e qëlluar e Veronës. Në fakt, Rrahmani është shndërruar në lojtarin kryesor të mbrojtjes së ekipit italian dhe njeriun më të besuar të trajnerit Ivan Juriq, ka shkruar të mërkurën gazeta “Corriere di Verona”. 25-vjeçari, te Verona, ekip që u