Arijan Ademi bashkohet me Enis Bardhin te Trabzonspori!?

Mesfushori  shqiptar, Arijan Ademi, ka gjasa të bashkohet me Enis Bardhin te skuadra turke e Trabzonspor. Është vetë trajneri Nenad Bjelica, që insiston në transferimin e Ademit te Trabzonspori, pasi njeh shumë mirë kualitetet e futbollistit shqiptarë që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut. Bjelica dhe Ademi një kohë

Enis Bardhi rikthehet në La Liga, aty ku krijoi famë!

Enis Bardhi mund të rikthehet në Spanjë, gjatë kësaj merkato verore. Sulmuesi shkupjan, prej një sezoni është pjesë e Trabzonspor në Turqi, me të cilët është aktivizuar në 30 ndeshje. Sipas raportimeve të fundit, thuhet se interes për anëtarin e përfaqësueses së Maqedonisë, ka shfaqur Valencia. Këta të fundit kërkojnë ta afrojnë

Bardhi nga aeroporti i Shkupit i uron suksese Struga Trim Lum në ndeshjen kundër Zhalgiris

Struga Trim Lum saktë në ora 15:00 do të fluturojë drejt Lituanisë nga aeroporti i Shkupit, aty ku skuadra kampione u takua edhe nga reprezentuesi i përfaqësueses së Maqedonisë dhe njëherit futbollistë i Trabzonsporit, Enis Bardhi, njofton “infOSport.mk”. Bardhi, i cili po udhëtonte drejt Turqisë për t’iu bashkuar skuadrës së tij,

Interes nga SHBA për Bardhin, Trabzonspor kërkon 4.5 mln euro dëmshpërblim!

Ditë më parë mesfushori shkupjan Enis Bardhi përmes rrjeteve sociale paralajmëroi se do të qëndrojë tek skuadra e Trabzonspor edhe në sezonin e ri, pavarësisht thashethemeve që e shihnin atë jashtë kësaj skuadre me të përfunduar sezoni. Ndërkohë së fundmi në skenë ka dalë një ofertë joshëse nga SHBA-të, ndaj dhe

Bardhi shënon një super gol me kokë (VIDEO)

Tranbzonspori ka kaluar në avantazh përballë Hatayspor në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të në Superligën turke, njofton "infOSport.mk". Pas vetëm nëntë minutash lojë, skuadra mysafire kaloi në epërsi, duke ndezur edhe më shumë duelin. Ishte pikërisht Enis Bardhi, ai që e kaloi Trabzonsporin në epërsi, kur pas një asistimi nga

Xherdan Shaqiri bëhet shok skuadre me Bardhin te Trabzonspor!

Xherdan Shaqiri do të rikthehet në futbollin evropian, duke i dhënë fund aventurës së tij të shkurtër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave turke, skuadra kampione e Trabzonspor synon ta transferojë futbollistin shqiptarë të Zvicrës, të cilin e kishte kërkuar edhe në të kaluarën. Shaqiri shihet si zëvendësues ideal i

Goli i Enis Bardhit në stilin “alla” Ronaldinjo nën murin e gjallë (VIDEO)

Enis Bardhi ka gjetur golin e tij të parë me Trabzonsporin në ndeshjet e Liga Europa, pasi shënoi në fitoren e thellë 4:0 ndaj Monakos, shkruan “infOSport.mk”. Goli i Bardhit ishte i jashtëzakonshëm, me shkupjanin që vendosi të kopjoj legjendën braziliane Ronaldinjo, duke shënuar një gol mjaft të bukur nga gjuajtja