Enis Bardhi bëhet edhe diplomat!

Enis Bardhi, autori i golit të fitores së madhe ndaj Italisë, Aleksandar Trajkovski dhe seleksionuesi, Bllagoja Milevski, prej sot në udhëtimet e tyre do t’i përdorin pasaportat e tyre diplomatike. Me kontributin e tyre në suksesin e ekipit përfaqësues në futboll, ata tashmë janë diplomatë të cilët e përfaqësojnë vendin në

Maqedonia eliminon kampionët e Europës, lë sërish jashtë Botërorit Italinë!

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme kundër Italisë në fazën “Play-Off” të Botërorit, teksa shënoi gol në minutat shtesë të takimit për të mposhtur kombëtaren e Roberto Mançinit. Goli i shënuar nga Aleksandar Trajkovski në minutën e 92-të rezultoi të jetë ai i fitores, me

Bardhi bashkohet me Januzajn te Sociedadi!

Enis Bardhi verën që vjen mund të bashkohet me Adnan Januzaj te Real Sociedadi. Kështu shkruajnë mediat në Spanjë, sipas të cilave mesfushori shqiptarë te skuadra baske do të transferohet si transfer i lirë, kur edhe përfundimisht do ti skadojë kontrata me skuadrën nga Valencia, përcjellë “infOSport.mk”. Bardhi Levantes iu bashkua

Bardhi në formacionin e javës në La Liga bashkë me Vinicius e Benzema

Fitorja ndaj Majorkës për Levanten ishte e parа pas plotë 273 ditëve në La Liga, ndërsa një kontribut në të dha edhe shkupjani, Enis Bardhi,  i cili asistoi në golin e parë të shënuar nga Soldado. Përveç këtij super asistimi, Bardhi gjatë gjithë ndeshjes ishte shumë aktiv, ndërsa kjo ka bërë

Bardhi, Musliu, Elmas, Velkovski gati për të shkruar një histori të re me Maqedoninë

Enis Bardhi, Visar Musliu, Dare Velkovski, Elif Elmas, Tihomir Kostadinov, Dorian Babunski, janë emrat e futbollistëve që sot do të pretendojnë të shkruajnë një histori të re me Maqedoninë. Gjithë këto emra 4 vite më parë luajtën për herë të parë në një europian, edhe atë me Maqedoninë U21, ndërsa

Shiriti i kapitenit i bënë mirë Bardhit, 3 gola kundër Armenisë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë mbrëmë në Erevan shënoi një ndër fitoret më të thella në ndeshjet në transfertë, duke mundur Armeninë me shifrat 5:0, njofton “infOSport.mk”. Enis Bardhi në këtë ndeshje debutoi si kapiten i përfaqësueses së Maqedonisë, ndërsa kjo si duket i bëri mirë shkupjanit, i cili realizoi “tirpletë”. Është kjo “tripleta”

Bardhi i vetëm ndali kampionët e Atl.Madridit, me meritë pjesë e formacionit të javës

Enis Bardhi ishte më i merituari që Levante i tij të mërkurën arriti të ndalë kampionët e Atletiko Madridit në barazim 2:2, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani realizoi të dy golat për skuadrën nga Valencia, duke konfirmuar se tashmë lëndimin e ka lënë mbrapa dhe se do të jetë një forcë shtesë për

Buzëqeshin te Levante, Enis Bardhi rikthehet këtë fundjavë

Enis Bardhi është kuruar plotësisht nga lëndimi, që e kishte lënë tashmë një kohë më të gjatë larg fushave të futbollit. Bardhi ishte dëmtuar në ndeshjen e shtatorit të përfaqësueses së Maqedonisë kundër Rumanisë në Shkup, dhe që nga atëherë i njëjti i ka munguar edhe skuadrës së tij, Levantes, që