Dorëzohet Çeferin, rikthimi i futbollit nuk është më në duart e UEFA-s

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin ka thënë se futbolli do të rikthehet, por nuk është sporti që do të vendosë, por është politika. Shtëpia e futbollit evropian dëshiron që të vazhdohen garat evropiane, por Holanda dhe Franca tashmë i kanë përfunduar sezonet paraprake. Çeferin është i bindur se futbolli do të rikthehet

Skuadra e Kalmar ja sheh hajrin Fidan Alitit, përfiton të holla nga UEFA!

Skuadra suedeze e Kalmar i’a ka parë hajrin futbollistit të Përfaqësuesës së Kosovës, Fidan Aliti. Kjo nënkupton se klubi suedez me përfaqësimin e futbollistit shqiptar me Kosovën në eleminatoret e ‘Euro 2020’ si dhe në Ligën e Kombeve, ka përfituar mbështetje financiare nga UEFA, shkruan GazetaSheshi. Nga mbështetja e UEFA-s janë 12

FFM përfiton 4.3 mln euro nga UEFA

UEFA ka dhënë një fond tepër të majmë sot për 55 Federatat anëtare të saj, përfshirë këtu edhe Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Plot 236.5 milion euro ka shpërndarë Qeveria e Futbollit Europian për Federatat, të cilat do të përfitojnë nga 4.3 milion euro. Këto para, UEFA i ka shpërndarë

UEFA vjen me një ide të re për Ligën e Kampionëve, ndeshje teke në një qytet të vetëm

Ditët kalojnë dhe situate e shkaktuar nga pandemia globale e “Covid-19” vijon të jetë shqetësuese, ndaj edhe në UEFA janë vënë në lëvizje për të studiuar mënyrat se si mund të çojnë deri në fund të gjitha ligat për klube. Kështu duke qenë se përparësi është dhënë për ligat kombëtare, qeveria