Në Prishtinë u fërshëllua himni izraelit, UEFA hap procedurë ndaj FFK-së

UEFA ka nisur procedurat hetimore në lidhje më fërshëllimat nga ana e tifozëve dardanë gjatë intonimit të himnit të Izraelit në përballjen e zhvilluar ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” më datë 9 nëntor. Pamjet treguan se tifozët shqiptarë filluan fërshëllimat ndaj futbollistëve izraelit, si shenjë proteste për sulmet ndaj Palestinës. Për

UEFA dënon Serbinë me mijëra euro dhe ndeshje pa tifozë

UEFA ka dënuar Federatën Futbollistike të Serbisë, që nënkupton se kjo përfaqësuese ndeshjen e saj të fundit kundër Bullgarisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024 do ta zhvillojë në një stadium bosh, transmeton “infOSport.mk”. Ky dënim erdhi për shkak të thirrjeve fyese që tifozët serb i përdorën në ndeshjen kundër

Ja sa pikë kanë grumbulluar ekipet tona përfaqësuese në Europë! Shihni renditjen e UEFA-s

Skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë në garat europiane, javën që jemi duke lënë pas zhvilluan ndeshjet e para të turit të parë në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum si skuadër kampione na prezantoi në kpmpeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, derisa

Eliminatoret Euro 2024, zgjidhet formacioni i më të mirëve, një shqiptar pjesë e 11-tëshes

Mbrëmjen e djeshme janë mbyllur ndeshjet e para të këtij muaji, të vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”. Ishte Kombëtarja e Shqipërisë ajo që arriti të merrte fitoren e vetme, duke mundur Moldavinë me shifrat 2:0, derisa Kosova dhe Maqedonia dështuan të bëjnë një gjë të tillë. Përfaqësuesja e Kosovës barazoi

UEFA vlerëson lartë “perlën” e Jasir Asanit, në garë për golin më të bukur edhe ai i Elmas ndaj Ukrainës

Goli debutues i Jasir Asanit me fanellën e kombëtares shqiptare ishte briliant, ndërsa i njëjti është konsideruar lartë edhe nga faqja zyrtare e UEFA-s, që e konsideron si një nga golat më të bukur të ndeshjeve që u luajtën mbrëmë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. “Kush shënoi golin më

Shkëndija dhe FC Shkupi në TOP3 skuadrat më të mira mbarëshqiptare!

Edhe pse kampionati i Maqedonisë pozicionohet më dobët se ai i Kosovës dhe Shqipërisë, renditja më e fundit e UEFA-s në nivel klubesh tregon të kundërtën. Shkëndija dhe FC Shkupi bëjnë pjesë në TOP3 skuadrat më të mira shqiptare, duke lënë pas vetes shumë emra të njohur, si Partizani, Tirana,