Huliganët grek sërish në aksion, këtë herë në derbin e kryeqytet në basketboll (VIDEO)

Pas provokimeve dhe sulmeve ndaj tifogrupit të Kosovës “Dardanët”, skena aspak të mira nuk prodhoi edhe derbi i kryeqendrës greke në basketbol, midis Olimpijakos dhe Panathinaikos, njofton “infOSport.mk”. Finalja e kampionatit grek solli duelin e pritur mes Olimpiakosit dhe Panathinaikosit, dhe si zakonisht në duelet mes tyre nuk ka se si

Xhibril Sise i rikthehet futbollit të luajtur në moshë 39-vjeçare! Nënshkruan me Panathinaikos

Ish-sulmuesi francez, Xhibril Sise pas një karriere të suksesshme në Europë, ka vendosur t’i surprizojë të gjithë duke u rikthyer në futbollin e luajtur në moshën 39 vjeçare. Sise ka pranuar të luajë në kampionatin amerikan të futbollit, tek skuadra e Panathinaikos Çikago. 39 vjeçari ka luajtur si sulmues i grekëve

Kaçe niset drejt Athinës, pritet nënshkrimi me Panathianaikos!

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe është shumë pranë transferimit te gjigandët grek të Panathinaikosit. Mesfushori shtatëshkurtë tashmë ka marrë rrugën drejt Athinës për t’u bashkuar me klubin e dytë më të suksesshëm të Greqisë pasi nuk arriti të gjente hapësira te skuadra e tij aktuale e PAOK-ut, ku së