Shkupjanët dhe “Shvercerat” para një provimi të rëndësishëm në prag të ndeshjes me Ballkanin

Të enjten e 18 gushtit Shkupi, dikur kryeqendër e Dardanisë do të jetë epiqendra e futbollit shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Dy skuadrat kampione, ajo e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, si dhe ajo e Kosovës, Ballkani, do të përballen njëra me tjetrën në ndeshjen e parë të vlefshme për “play-off” të Ligës

Super gjest i drejtuesve të FC Shkupit, me 100 denar mund të ndiqni ndeshjen “play-off” kundër Ballkanit

FC Shkupi të enjten në mbrëmje në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret kampionët e Kosovës, Ballkanin, në ndeshjen e parë të fazës “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës. Duke filluar nga nesër, të gjithë të interesuarit për të ndjekur këtë ndeshje do të kenë mundësinë të pajisen me biletë,

FC Shkupi, apo Ballkani? Kush do shkruaj historinë dhe do pasojë Skënderbeun

Të enjten në Shkup zhvillohet njëra ndër ndeshjet më me peshë për futbollin shqiptar. Dy skuadrat kampione, ajo e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, dhe ajo e Kosovës, Ballkani, do të ndeshën ndërmjet vete në kuadër të fazës ”Play –Off” të Ligës së Konferencës. Fituesi i këtij dyluftimi do të kualifikohet

Përballje shqiptarësh në “play-off”, FC Shkupi kundër Ballkanit nga Kosova

Skuadra kampione e Kosovës, FC Ballkani do të jetë kundërshtarë i FC Shkupit në ndeshjet “play-off” të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Kjo u mësua pasi mbrëmjen e kaluar, skuadra e Ballkanit eliminoi ekipin e Klaksvik nga Ishujt Faroe në kuadër të turit të tretë eliminatorë. Pas fitores 3:2 në Prishtinë, Ballkani

Ballkani shkruan histori, do luaj në “play-off” të Konferencë Ligë (VIDEO)

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani sonte i’a doli të shkruaj historinë më të re, duke siguruar një vend për në ndeshjet e “play-off” të Konferencë Ligë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Suhareka, që është nën menaxhimin e biznesmenit shumë të suksesshëm kosovar, Arsim Kabashi, eliminoi ekipin e Klaksvik nga Ishujt Faroe, edhe

FC Shkupi në “play-off” të Ligës së Konferencës mund të luaj ndaj Ballkanit të Kosovës

Ashtu edhe siç paralajmëruam gjatë ditës së djeshme, ashtu edhe ndodhi. Goglat deshën që FC Shkupi në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës, për kundërshtarë të mundshëm të ketë skuadrën kampione të Kosovës, Ballkanin, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat kampione shqiptare njëra me tjetrën do të përballeshin, vetëm nëse FC Shkupi

FC Shkupi në “play-off” të Konferencë Ligë mund të luaj ndaj kampionëve të Kosovës, Ballkanit

FC Shkupi bënë pjesë në mesin e skuadrave favorite, kur është në pyetje shorti për ndeshjet “play-off” të Ligës së Konferencës, ashtu që skuadra nga Çairi në këtë fazë mund të peshkojë ndonjë skuadër më të lehtë, shkruan “infOSport.mk”. Një ndër kundërshtarët e mundshëm të FC Shkupit në këtë kompeticion mund

4 lojtarë të La Fiorita nuk do të udhëtojnë në Prishtinë kundër Ballkanit, duhet të paraqiten në punë!

La Fiorita duket se i ka humbur krejt shpresat për ta përmbysur rezultatin ndaj kampionëve të Kosovës, Ballkanit, në kuadër të turit të dytë eliminatorë në Ligën e Konferencës. Skuadra nga San Marino në ndeshjen e parë të zhvilluar në shtëpi u mund 4:0 nga Ballkani, ndërsa që problemet të jenë