Ballkani bënë goditjen e parë në merkato

Pas tre largimeve të njëpasnjëshme nga rradhët e skuadrës kampione të Ballkanit, drejtuesit e skuadrës kosovare kanë bërë edhe transferimin e parë. Përforcimin e skuadrës, suharrekasit e nisën nga porta, aty ku gjatë ditës së djeshme prezantuan ish portierin e Kombëtares shpresa të Shqipërisë, Andrea Hoxha, njofton “infOSport.mk”. Hoxha me skuadrën

Llapi e Ballkani e nisin stinorin pranveror me fitore, Gjilani i Ramadanit barazoi ndaj Ferizajit të përforcuar

Janë mbyllur tre ndeshjet e para të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës, me ç’rast edhe zyrtarisht prej sot startoi pjesa e dytë, në fund të së cilës do të mësojmë edhe emrin e skuadrës kampione, shkruan “infOSport.mk”. Pas plot 90-të minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan,

Talenti shkupjan, Talha Idrizi nënshkruan me kampionët e Kosovës, Ballkanin

Talenti shkupjan, Talha Idrizi, edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani, informon “infOSport.mk”. 18-vjeçari Idrizi, i cili luan si mesfushorë qendre, por edhe krahu (të dy krahët), me skuadrën nga Suhareka ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2024, duke bërë kështu një

SuperKupa e Kosovës do luhet në Turqi!

Finalja e SuperKupës së Kosovës midis Ballkanit dhe Llapit do të luhet me 21 janar në Antalia të Turqisë, raporton “infOSport.mk”. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit të Kosovës, duke pasur parasysh se në këtë periudhë që të dyja këto skuadra do të zhvillojnë fazën e përgatitjeve në qytetin bregdetar turk. Kujtojmë

Ballkani nuk gabon, mund Phoenix-in dhe kalon tutje në Kupën e Kosovës!

Ballkani i Suharekës është kualifikuar në raundin e dytë të Kupës së Kosovës, pasi sot në ndeshjen e fundit të 1/16 së finales eliminoi ekipin e Phoenix, duke e mundur me shifrat 3:1 në udhëtim, njofton “infOSport.mk”. Golat e fitores për “portokallezinjtë” i realizuan Zarubica (23’), Kuç (64’) dhe Gripshi (87’),