Rabotniçki superior në Kupë, me stil kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

Rabotniçki ka shënuar fitore komode 4:0 ndaj Pelisterit, duke u kualifikuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 5:1 për në çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, “romantikët” ishin të pamëshirshëm ndaj mysafirëve, në pankinën e të cilëve sot debutoi ish futbollisti i tyre,

Nijas Lena i siguron çerekfinalen Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum është kualifikuar në çerekfinale të Kupës, pasi sot në ndeshjen e kthimit mundi Borecin e Velesit me rezultatin minimal 1:0. Edhe ky rezultat dhe fitore minimale u mjaftoi struganëve, të cilët në ndeshjen e parë të zhvilluar në Veles kishin barazuar pa gola, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm

Momenti kur u ndez derbi në Tetovë, djaloshi që mblidhte topa provokoi rëndë Gaçevskin! (VIDEO)

Derbi ndeshjet midis Shkëndijës dhe Vardarit gjithnjë në momente të caktuara dinë të jenë të zjarrta, ndërsa ashtu ndodhi edhe sot në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Kupës, në të cilën në fund ishin vendasit e Shkëndijës që shënuan fitore minimale 1:0 dhe me plotë meritë u

Është sërish ai, është sërish Jurina që i bënë mirë FC Shkupit (VIDEO)

FC Shkupi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut, edhe atë duke iu falënderuar golit të shënuar në fushën kundërshtare, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë në Çair, sot të përzgjedhurit e trajnerit Qatip Osmani, barazuan 1:1 ndaj Sileksit në Kratovë, rezultat ky që

Shkëndija i tregoi dhëmbët Vardarit! Ne jemi kampionët (VIDEO)

Shkëndija edhe njëherë tjetër ka dalë fitues përballë Vardarit në kuadër të ndeshjeve të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare pas barazimit 2:2 në ndeshjen e parë në Shkup, sot para tifozëve të vetë shënoi fitore minimale 1:0, që i siguroi rrugëtimin për në ndeshjet çerekfinale. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/2195351080576658/ Hero i “kuqezinjëve” nga Tetova doli

Lajm i keq për Shkëndijën, nesër ndaj Vardarit pa kapitenin Bejtullai!

Një ndër mbrojtësit më të mirë në futbollin vendor, Egzon Bejtullai mund të jetë mungesa e madhe për Shkëndijën në ndeshjen e nesërme kundër Vardarit, e vlefshme për ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni i “kuqezinjëve” nuk u stërvit sot me skuadrën shkaku i dëmtimit