ZYRTARE, Shkëndija udhëtuesi i fundit për në gjysmëfinale

Shkëndija edhe zyrtarisht është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kështu vendosi Komisioni i Garave pranë FFM-së, që në konsultim me delegatin e ndeshjes dhe personat përgjegjës për mbarëvajtjen e rendit, vendosën që ndeshjen ta regjsistrojnë me rezultatin zyrtarë 0:3 në të mirë të Shkëndijës. Ndryshe

Sefer Emini, njeriu vendimtarë, shënon dhe Makedonija GJ.P trofeun e Kupës ja siguron (VIDEO)

Makedonija GJP është fituesja e Kupës së Maqedonisë për sezonin 2021/2022, duke mundur në finalen e madhe Sileksin nga Kratova, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në arenën “Todor Proeski” doli të jetë një ndeshje e fortë dhe jo me aq shumë raste për gol, ndërsa në saje të një loje të

Izair Emini, një kampion i lindur për trofe

Izair Emini, një futbollist ky i lindur kampion. Pas 3 titujve rradhazi kampion, një me Kukësin në Superligën e Shqipërisë dhe dy rradhazi me Shkëndijën e Tetovës, Emini, sot ka bashkëngjitur edhe titullin e katërt rradhazi, këtë herë me Dritën e Gjilanit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Vërtetë një sukses

Shkëndija përmes Vardarit kërkon gjysmëfinalen e Kupës

Shkëndija të mërkurën pret Vardarin në Tetovë në kërkim të kualifikimit në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Tetovarët me epërsi të bukur në kampionat, tani pretendojnë të nxjerin rivalin kryesor edhe jashta garës së dytë vendore. 14-të pikët epërsi para vendit të dytë në kampionat janë arsye shtesë për atmosferën e