Nijas Lena ka një porosi: Mos i merrni serbët të luajnë futboll në Shqipëri

Nijas Lena pa dyshim se është një nga mesfushorët më të mirë shqiptarë të dekadës së fundit. 5 vite në Vlorë, ku në 145 ndeshje ka shënuar 18 gola, pastaj kalimi te Teuta dhe mbas durrsakëve, Kukësi. Lena fitoi titullin e shumëkërkuar sezonin e kaluar, por problemet me drejtuesit verilindor bënë

Lena në luftë me kohën, deri në verë mund të mbetet pa skuadër

Mesfushori strugan Nijas Lena ende është në kërkim të skuadrës së tij të re jashtë Shqipërisë dhe Maqedonisë. Ai aktualisht ndodhet në Suedi në pushime, po ku njëkohësisht po shikon edhe mundësinë e gjetjes së një klubi. “infOSport.mk” me këtë rast e kontaktoi Lenën, ndërsa përgjigja e tij ishte kjo në