Në Dibër ndodh turpi, nikoqirët e Korabit fyejnë në bazë racore lojtarët e Juventus Serava

Të dielën në Dibër në program ishte derbi shqiptarë midis Korabit dhe Juventus Seravës në Ligën e Dytë në Futsal, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse kjo ndeshje duheshe të jetë një festë, ndodhi e kundërta, kjo falë tifozërisë dibrane, e cila në disa momente gjatë ndeshjes fyente në baza racore lojtarët e

S.O.S Vita fituese e turneut të tretë tradicional “Juventus Serava”

Mbrëmë në palestrën “Enver Idrizi” në Shkup u zhvillua finalja e madhe e turneut tradicional në futboll të vogël, “Juventus Serava”. Në mesin e 28 ekipeve pjesëmarrëse në finalen e madhe luajtën Shoqata e personave me nevoja të veçanta “S.O.S Vita” – Shkup dhe Shkëndija e Haraçinës, njofton “infOSport.mk”. Këto dy skuadra

Juventus Serava nuk ka të ndalur!

Juventus Serava ka shënuar edhe fitoren e katërt me rradhë në elitën e futsalit vendor, teksa sonte “viktimë” e ekipit shkupjan nga Serava doli të jetë Velesi, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gafur Hasani regjistroi fitore 9:3, duke mos e vënë në dyshim në asnjë moment fitoren në këtë përballje të