Futsal Shkupi fitues i derbit shqiptarë në futsal ndaj Juventus Seravës

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 15-të nga gjithsej 16 ndeshje në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi në palestrën “Enver Idrizi” pranë shkollës fillore “7 Marsi” në Seravë në derbin lokal mundi Juventus Seravën me rezultatin 9:5 (5:2). Erkan Seferi vazhdoi me formën e tij

Lacio e Strakoshës sërish bëri të qajnë Juve dhe Sarri (VIDEO)

Skuadra e Lacios ka fituar SuperKupën e Italisë. “Shqiponjat” nga kryeqendra romake sërish bënë që Juve dhe Sarri të qajnë, pasi shënuan fitore 3:1, e dyta me këtë rezultat gjatë këtij muaji, njofton “infOSport.mk”. Finalja u zhvillua në Arabinë Saudite para tribunave të mbushura në “King Saud Univeristy” në Riad. Pjesa e

Shpërrthen Juventus Serava, 15 gola ndaj Kratovës në transfertë, shënojnë vetëm 3 lojtarë

Juventus Serava ka shpërrthyer sonte në ndeshjen e javës së 24-të në elitën e futsalit vendor, teksa shënoi plotë 15 gola në transfertën ndaj Kratovës në ndeshjen e “play-out”, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se kjo skuadër vendin e ka në mesin e më të mirëve, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse gjatë

Ja si duket renditja tabelare pas 13 xhirove në Ligën e Parë të Futsalit

Këtë fundjavë në elitën e futsalit vendor në program ishin ndeshjet e javës së 13-të, njofton ‘infOSport.mk’. Dy skuadrat kryesuese Futsal Shkupi dhe Velesi ishin të pagabueshëm, me ‘bardhekaltërit’ nga Çairi që demoluan Kratovën me rezultatin 13:4, njofton 'infOSport.mk'. Kësisoj Futsal Shkupi vazhdon të kryesojë renditjen me 36 pikë, 4 më

Futsal Shkupi pa probleme ndaj Cikos, Juventus Serava barazon me Velesin

Futsal Shkupi ka shënuar fitore 6:2 në transfertën ndaj Cikos në Gjevgjeli, duke vzhduar në këtë mënyrë kryesimin në elitën e futsalit vendor, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra ‘bardhekaltër’ nga Çairi zhvilloi edhe një tjetër ndeshje perfekte, duke mos e vurë në dilemë fitoren në asnjë moment në këtë transfertë të vështirë.