Ja cilin emër do të mbajë stadiumi “Arena Kombëtare”

Edhe përfundimisht është arritur marrëveshja! “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se kompania ajrore do të paguajë plot 650 mijë euro në vit, për vendosjen e emrit të stadiumit kombëtar. Kujtojmë që inaugurimi i impiantit modern do të bëhët

Ndeshja Shqipëri-Francë nuk do të zhvillohet në “Arenën Kombëtare”!?

Nëse Kombëtarja e Shqipërisë ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 kundër Francës do të dëshirojë që ta zhvillojë në “Arenën Kombëtare”, atëherë FSHF do të duhet që me urgjencë të bëjë ndryshime të mëdha në impiant e të ofrojë kushte më të përshtatshme për mediat dhe transmetimin televiziv. Kjo ka

“Arena Kombëtare” nuk licencohet, Shqipëri – Islandë, ja në cilin stadium zhvillohet ndeshja

Stadiumi i ri në Tiranë “Arena Kombëtare”, ishte parashikuar që të hapej që në ndeshjen e 11 qershorit kundër Moldavisë, por  u shty në një afat tjetër, por edhe në afatin e ri të vendosur, i njëjti nuk arriti që të përmbushë kushtet. UEFA ka bërë publike axhendën e sfidës Shqipëri-Islandë,

Po merrë formën e duhur “Arena Kombëtare” (VIDEO)

“Arena Kombëtare” tashmë ka marrë formën, ndërsa së fundmi Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një video, nga e cila kuptohet se punimet janë drejt fundit. Edhe pse i njëjti ishte parashikuar të inaugurohej në ndeshjen përballë Moldavisë, stadiumi “Arena Kombëtare”, tashmë pritet të jetë gati për ndeshjet e radhës në

SuperKupa e Europës në Arenën Kombëtare?Ja përgjigja e sekretarit të përgjithshëm të UEFA-s

Një delegacion i UEFA-s ka inspektuar punimet në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” në Tiranë, ndërsa gjithashtu edhe Shtëpinë e re të Federatës Shqiptare të Futbollit që ndodhet pranë Liqenit Artificial. Në krye të përfaqësisë së UEFA-s ishte Sekretari i Përgjithshëm i UEFA-s, Theodore Theodoris, i cili ka folur për mundësinë