Ajaksi edhe zyrtarisht kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dopietë

Ajaksi edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Holandës, teksa të mërkurën në mbrëmje si mysafir në ndeshjen e fundit të javës së 34-të mundi De Grafshapin me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë skuadra nga Amsterdami arriti që të ruajë diferencën prej 3 pikëve ndaj PSV Ajndhovenit, që në fund

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve me gjysmëfinalen e parë, Totenham-Ajaks

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve me ndeshjen e parë gjysmëfinale, ku mejdanin në Londër do të ndajnë Totenhami dhe Ajaksi. Spektakli duket i garantuar në këtë sfidë që premton shumë paqartësi. Pasi  eliminoi kampionët në fuqi të Realit të Madridit dhe një prej skuadrave pretendente për të triumfuar këtë sezon, Juventusin, Ajaksi

E bujshme, Ajaksi shuan ëndërrën e Juves dhe Kristiano Ronaldos (VIDEO)

Ajaksi ka vazhduar me befasitë e këndshme të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Pasi eliminuan Realin e Madridit në 1/8 e finales, sonte të besuarit e trajnerit Ten Hag eliminuan edhe kampionët e Italisë, Juventusin, duke u kualifikuar me plotë meritë për në gjysmëfinale, njofton “infOSport.mk”. Kristiano Ronaldo në minutën

De Ligt shtang Juventusin (VIDEO)

Ajaksi është gati për të bërë senzacionin e rradhës në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas eliminimit të skuadrës kampione të Europës, Realit të Madridit, futbollistët e rinj të Ajaksit janë shumë pranë senzacionit të rradhës, këtë herë eliminimit të Juventusit dhe kualifikimit për në gjysmëfinale. Pas

Ajaks – Juve, si do ndalet Ronaldo? Ja çfarë thotë trajneri i holandezëve

Ajaksi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Jueventusit. Ndeshja e parë në Holandë ishte mbyllur me barazimin 1:1, teksa sonte në Torino këto dy skuadra do të diskutojnë emrin e gjysmëfinalisit. Trajneri i skuadrës holandeze, Erik ten Hag, ka thënë se ata nuk kanë