Ndërpritet për kohë të pacaktuar kampionati vendor në të gjitha kategoritë

Komisioni për gara pranë Federatës së futbollit të Maqedonisë vendosi të pezullojë për kohë të pacaktuar kampionatin kombëtarë në Ligën e Parë, Ligat e Dyta e të Treta, si dhe kampionatin e femrave dhe futsallin. Vendimi u mor pas rekomandimeve dhe ndalesave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë për parandalimin e

Maqedonia e Veriut vitin 2019-të e mbyllë në pozitën e 68-të

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll vitin 2019-të do ta mbyll në pozitën e 68-të në renditjen e FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se “verdhekuqtë” nuk zhvilluan asnjë ndeshje gjatë muajit dhjetor, ata nuk bënë edhe ndonjë lëvizje, njëjtë sikurse edhe Shqipëria që ndodhet në pozitën e 66-të. Ndërkohë sa

Skandal në Brazil, policia sulmon me armë tifozët që kishin nisur një përleshje (VIDEO)

Futbolli përveç anës së bukur, dinë që të ketë edhe atë negative, e ku shpeshherë në qendër të vëmendjes janë tifozëritë. Së fundmi një përleshje mes tifozërive ndodhi në kampionatin elitar brazilian në ndeshjen mes vendasve të Fortaleza dhe skuadrës së Ceara. Tifozëritë e të dyja skuadrave kishin nisur një sherr