Sedlloski siguroi Europën me Vllazninë, megjithatë i njëjti pritet të largohet nga Shkodra!

Goce Sedloski edhe përkundër faktit se me skuadrën e Vllaznisë arriti të sigurojë Europën, i njëjti pritet të shkarkohet nga posti i trajnerit te skuadra shkodrane, njofton “infOSport.mk”. Strategu 49-vjeçar nuk ka arritur të bind drejtuesit e skuadrës shqiptare  për të vijuar bashkëpunimin, i cili si duket do të ndërpritet pa

Sedlloski: Besoj në fitore dhe kualifikimin historik

FC Shkupi mbrëmje e së martës në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Dinamo Zagrebin, ndeshj kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Maksimir” morri një barazim 2:2, mirëpo trajneri i

Sedlloski: Premtoj se nuk do të dorëzohemi aq lehtë

FC Shkupi gjatë ditës së sotme është nisur drejt Zagrebit, aty ku nesër mbrëma do të përballet me Dinamo Zagrebin në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “bardhekaltër” nga Çairi tashmë ka kryer edhe stërvitjen zyrtare të zhvilluar në stadiumin “Maksimir”, ndërsa