Greqi-Kosovë, formacionet e mundshme

Përfaqësuesja e Kosovës do ta mbyll sonte kampanjën eliminatore për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

“Dardanët” kanë udhëtuar dje në Athinë, ku do të përballen me Greqinë.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B dhe nis nga ora 20:45.

Kosova hynë në këtë ndeshje pas humbjes në miqësoren nga Jordania (0:2), kurse Greqia pas humbjes 0:1 nga Spanja.

Trajneri i Kosovës, Primoz Ghila pritet që të luajë me skemën 4-4-2, ku dyshja Vedat Juriqi dhe Milot Rashica pritet që ta udhëheqin fazën sulmuese.

Formacionet e mundshme:
GREQIA: Vlachodimos; Androutsos, Goutas, Tzavellas, Tsimikas, Giannoulis; Tzolis, Siopis, Bouchalakis, Mantalos; Douvikas
KOSOVA: Muriç; Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti; Halimi, Zhegrova, Berisha; Shala, Muriqi, Rashica.

Leave a Reply