FHM 40 mijë euro bonus, nëse Maqedonia kualifikohet në Botëror

Krerët e Federatës së Hendbollit të Maqedonisë, kanë vendosur që të dhurojnë bonuse për reprezentuesit e përfaqësueses së Maqedonisë nëse arrijnë kualifikimin në Kampionatin Botëror 2019 që do të zhvillohet në Gjermani dhe Danimarkë. Bordi drejtues në FHM në mbledhjen e mbajtur sot kanë sjellur vendim që reprezentuesve t’iu jepet bonus

Ish trajneri i KH Vardar, Vujoviç:  Kosovën e kemi humbur, na lejoni të merremi me sport

Qeveria e Serbisë gjatë ditës së djeshme morri vendim që të mos lejojë zhvillimin e ndeshjes mes hendbollisteve të grupmoshave të reja të Kosovës dhe Serbisë në Kovilovo, e cila është dashur të mbahet “prapa dyerve të mbyllura”, pa praninë e mediave dhe tifozëve, stemën, flamurin dhe himnin kombëtar. Tifozët serbë

Franca del e bronztë nga KE në Kroaci

Kampionja në fuqi e Botës në hendboll, Franca, është dashur të mjaftohet vetëm me medaljen e bronztë në Kampionatin Europian të hendbollit, që po mbahet në Kroaci, njofton “infOSport.mk”. Francezët në finalen e vogël mundën Danimarkën me reuzltatin 33:29 (17:14), Nikola Karabatiq me 9 gola të shënuar ishte më i miri te

Suedia dhe Spanja në finale të Evropianit të hendbollit 2018

Suedia dhe Spanja janë dy përfaqësueset finaliste që do ta diskutojnë titullin e Kampionatit Evropian të hendbollit këtë vit. E para që siguroi finalen ishte Spanja që mposhti Kampionen Botërore Francën me rezultat 27:23, ndërsa Suedia pas minutave shtesë arriti të eliminojë në gjysmëfinale Danimarkën me rezultat 35:34. Finalja ndërmjet Suedisë

Kosova del e bronztë nga Botërori i hendbollit i vendeve në zhvillim

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka fituar medaljen e bronztë në kuadër të Kupës së Botës në hendboll të vendeve në zhvillim. Përfaqsuesja kosovare në finalen e vogël mundi Qipron me rezultatin 32:25, shkruan “infOSport.mk”. Përveç medaljeve të bronzta hendbollistët kosovarë fituan të drejtën për të qenë pjesë e eliminatoreve për