Goran Pandev edhe zyrtarisht i thotë lamtumirë futbollit!

Legjenda e futbollit në vend, Goran Pandev edhe zyrtarisht i ka thënë lamtumirë futbollit aktiv. Një gjë të tillë, Pandev e kishte konfirmuar përmes një intervistë për prestigjiozen italiane “Gazzetta dello Sport”,  duke pohuar se nuk mendon më për të luajtur futboll, mirëpo njëkohësisht duke paralajmëruar që do të mbetet

Pandev mundi i vetëm ish ekipin e tij, Napolin (VIDEO)

Goran Pandev nuk pyet për moshën. Kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut sonte doli të jetë protagonistë kryesorë në fitoren 2:1 të Xhenoas ndaj Napolit, duke i shënuar që të dy golat për ekipin nga Luixhi Feraris, njofton “infOSport.mk”. Golin e parë 37-vjeçari nga Strumica e realizoi në minutën e

Pandev kalon në epërsi Maqedoninë, ëndërra po bëhet realitet (VIDEO)

Maqedonia ka avansuar në përballjen finale të Ligës “D” në kuadër të Ligës së Kombeve, e vlefshme për edicionin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Pas pjesës së parë pa gola, ishte Goran Pandev, ai i cili në minutën e 10-të të pjesës së dytë arriti që të mposhtë portierin e Gjeorgjisë, Loria. Mjaft bukur

Pandev: Takimi me Kosovën na harxhoi energji, megjithatë jemi gati edhe për Gjeorgjinë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut sonte në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Gjeorgjinë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” në Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ky takim është shumë i vlefshëm për të dyja përfaqësueset, pasi ekipi fitues do të krijonte epërsi në pikë dhe do