Te FC Shkupi nuk luajti asnjë minutë, ndërsa sot shënoi për Ferizajin (VIDEO)

Ferizaji ka shënuar fitoren më të thellë gjatë sezonit aktual në Superligën e Kosovës, teksa sot në rolin e nikoqirit me shifrat 4:0 mundi Trepça ’89, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore te skuadra e Ferizajit ishte Taulant Dajaku, i cili përveç që shënoi dy herë në rrjetën e skuadrës nga Mitrovica, asistoi

Pobeda angazhon mbrojtësin shqiptarë të Trepça ’89!

Ish-mbrojtësi i Bylisit, Mariglen Shoshi do të largohet nga skuadra kosovare e Trepça ’89. Mbrojtësi fierak u transferua në Kosovë gjatë verës së kaluar dhe tashmë po mendon largimin. Paraqitjet pozitive me skuadrën kosovare kanë bërë që në drejtim të tij të vijnë disa oferta. Burime të sigurta për ‘Neësport’ bëjnë me

E bujshme, Trepça ’89 transferon sulmuesin maqedonas, Velinov

Trepça ’89 vazhdon me transferimin e futbollistëve të rinjë në prag të sezonit të ri futbollistik në elitën e futbollit kosovar. Drejtuesit e kësaj skuadre kanë angazhuar një skuadër të tërë, ndërsa së fundmi ata kanë arritur marrëveshje një vjeçare me ish sulmuesin e Renovës dhe Rabotniçkit, Stojançe Velinov. Sulmuesi 28-vjeçar

Antonio Bujçevski i Sileksit përforcon sulmin e Trepça ‘89

Trepça ’89 ka vazhduar me angazhimin e futbollistëve nga Maqedonia. Pas dyshes nga Strumica, Bllagoja Gucev - Martin Mirçevski, të premten skuadra mitrovicase ka prezantuar edhe ish sulmuesin e Sileksit, Antonio Bujçevski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një sulmues të spikatur, i cili pas vetes ka shumë ndeshje dhe gola të

Trepça ’89 transferon dy futbollistë maqedonas nga LPFM-ja

Trepça ’89 pa dyshim se është një ndër skuadrat më aktive në merkaton e verës në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Mitrovica gjatë stërvitjes së djeshme ka prezantuar plotë 10 emra të rinj, në mesin e të cilëve janë edhe dy futbollistët maqedonas, Bllagoj Gucev i Sileksit dhe

Një futbollist maqedonas në prova te kampionët e Trepça ’89

Trepça ’89 ditë më parë nën drejtimin e trajnerit të ri shqiptarë, Gugash Magani nisi përgatitjet për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar, njofton “infOSport.mk”. Në stërvitjet e skuadrës mitrovicase po vërehen edhe disa fytyra të reja, ndërsa një ndër ta është edhe mbrojtësi i Bellasicës, Aleksandar Bagashovski, i cili