Bejtullai flet për rikthimin te përfaqësuesja e Maqedonisë

I rikthyer së fundmi në ekipin përfaqësues të Maqedonisë së Veriut për ndeshjet e Ligës së Kombeve me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë, Egzon Bejtullai thotë se kjo ftesë paraqet kënaqësi për atë, pasi është një vlerësim për punën që ka bërë me ekipin e Shkëndijës. “Për çdo lojtar ftesa nga ekipi përfaqësues

Milevski fton Bejtullain e Shkëndijës, konfirmohet mungesa e Et’hemit dhe Ristovskit!

Përfaqësuesja A e Maqedonisë gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht do të nis përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të grupit 3 në Ligën e Kombeve kundër Gjeorgjisë (Tbilisi, 23 shtator) dhe Bullgarisë (Shkup, 26 shtator). Për shkak lëndimit tashmë dihet se Darko Çurlinov nuk do të jetë në përfaqësuese për

Bejtullai: Shkëndija gati për të sjellë sërish emra të mëdhenj në Maqedoni

Në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë, përveç trajnerit Artim Shaqiri, prezent ishte edhe kapiteni Egzon Bejtullai, i cili në të kaluarën me fanellën “kuqezi” ka zhvilluar ndeshje shumë edhe më të mëdha se kjo e nesërmja ndaj një kundërshtari modest, si Ararat Yerevan, shkruan “infOSport.mk”. Bejtullai thotë se ka

Ja arsyeja pse Milevski nuk e grumbullon Bejtullain me përfaqësuesen e Maqedonisë

Një ndër emrat më të përfolur, se pse nuk bënë pjesë në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, pa dyshim se është ai i Egzon Bejtullait, kapitenit të Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit nuk ishte ftuar edhe në ndeshjet e tetorit, ndërsa nuk ftohet sërish nga Bllagoja Milevski, këtë

Kë provokoi Arnautoviç, Alioskin, apo Bejtullain?

Austria në ndeshjen e parë të grupit “C” në Euro 2020 mundi Maqedoninë e Veriut me shifrat 3:1. Goli i tretë ishte pjesë e Marko Arnautoviç, i cili shfryu ndaj njërit prej futbollistëve shqiptarë të përfaqësueses së Maqedonisë. Fillimisht u mendua se Arnautoviç e kishte me Alioskin, futbollistin e Lids Junajted,

Angellovski ul në bankinë Bejtullain, ja formacioni kundër Lihtenshtejnit

Përfaqësuesja e Maqedonisë sonte do të zhvillojë ndeshjen e dytë në kuadër të grupit “J” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “verdhekuqve” do të jetë Lihtenshtejni, ndërsa çdo rezultat tjetër përveç fitores do të ishte një zhgënjim për ekipin e Angellovskit,

Bejtullai flet për disfatën ndaj Pelisterit: Atë ndeshje e kishim fituar në mëndje, por jo edhe në terren!

Kapiteni i Shkëndijës, Egzon Bejtullai, ka folur për disfatën e vetme që skuadra e tij e pësoi në stinorin vjeshtorë, edhe atë vetëm në xhiron e fundit. Për më tepër Pelisteri ndërpreu serinë pozitive të Shkëndijës përmes një penaltie të dyshimtë, gjë kjo që bënë futbollistët “kuqezi” të ndihen keq,