Penalltitë “flasin” spanjisht, Liga Europa “flet” spanjisht, pasi Sevilja fiton sërish (VIDEO)

Sevilja nuk gabon asnjëherë, kur është në pyetje trofeu i Liga Europa. Skuadra spanjolle ka fituar për të 7-tën herë këtë trofe, më shumë se çdo skuadër tjetër, duke mundur sonte në finalen e madhe italianët e Romës, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e

Adnan Januzaj largohet nga Sevilja dhe përfundon në Belgjikë!

Adnan Januzaj mund t’i bashkohet Arbnor Mujës te Antverpeni në Belgjikë. Ish ylli i Mançester Junajtedit, ka kërkuar t’i ndërpritet kontrata me Seviljën, dhe i njëjti pritet të luaj në kampionatin belg. Krahas Antverpenit edhe Klub Bryzh ka shprehur interesim për futbollistin shqiptarë, i cili më herët ka bërë karrierë edhe

Skender Rexhepi – Zejdi vizitën në Madrid e shfrytëzon për të ndjekur super derbin, Real M. – Sevilja

Në këto momente në stadiumin “Santiago Bernabeu” po zhvillohet derbi ndeshja e javës së 15-të midis Real Madridit dhe Seviljës, njofton “infOSport.mk”. Pas 45 minutave të para rezulati është i barabartë 1:1, ndërsa këtë takim nga afër po e ndjek edhe deputeti i AlternAtivës, Skender Rexhepi – Zejdi, i cili bashkë

Në një ndeshje të çmendur me 7 gola Sevilja mund Selta Vigon, Gomez luan rolin e heroit (VIDEO)

Sevilja ka shënuar fitore 4:3 ndaj Selta Vigos në stadiumin “Ballaidos” në Vigo në ndeshje shumë interesante dhe të bukur, ku përveç 7 golave të shënuar skuadrat krijuan edhe shumë raste para portave repsektive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja i takonte javës së 30-të në La Liga. Zhul Kande kaloi në epërsi mysafirët

Dortmundi i’a tregoi dallimin midis Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa Seviljën (VIDEO)

Borusia e Dortmundit ka regjistruar fitore më se të merituar në transfertën në “Ramon Sançez Pizhuan” ndaj Seviljës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjermane shënoi fitore 3:2, edhe përkundër faktit se andaluzianët avansuan të parët falë golit të shënuar nga Suso

Transferimi i parë i Interit në verë vjen nga rradhët e Seviljës!

Interi është në krizë financiare, teksa gjatë merkatos së janarit ata bënë asnjë përforcim. Ndërkohë mediat në Spanjë raportojnë se Bepe Marotta ka gjetur një përforcim me kosto të ulët në La Liga. Bëhet fjalë për mesfushorin e Seviljës, Nemanja Gudelj, i cili pëlqehet edhe nga ana e trajnerit, Antonio Konte. Gudelj