Sevilja gati firmën me sulmuesin holandez, Luk De Jong

Sevilja është shumë afër marrëveshjes me PSV Ajndhovenin për kapitenin e këtyre të fundit Luk De Jong, njofton “Record”, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi 28-vjeçar te skuadra andalulziane do të transferohet për shifrën e 12.5 milion eurove, ndërsa kontrata e tij do të jetë për 4 vite, shtojnë “Marca” dhe “Cadena Cope”. De Jong

Elif Elmaz i bashkohet Bardhit në La Liga!?

Elif Elmaz me paraqitjet e tij gjatë këtij edicioni me fanellën e Fenerbahçes, por edhe të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të njohura europiane, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas asaj që raporton “Estadio Deportivo”, Sevilja është në “pole-position” për të siguruar shërbimet e talentit shkupjan. I njëjti

ZYRTARE, Fiorentina transferoi kolumbianin që e dëshironte Milani

Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel... Transferimi i parë në ‘Serie A’ për vitin 2019-të është vepër e Fiorentinë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel. Ish futbollisti i Udinezes,

Sevilja luan tenis me Levanten e Enis Bardhit (VIDEO)

Sevilja ka arritur një fitore të madhe në transfertën ndaj Levantes, duke regjistruar një rezultat nga një përballje tenisi, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga “Ramon Sançez Pizhuan” shënoi fitore 2:6 përballë skuadrës së Bardhit, i cili edhe sot ishte i pazëvendësueshëm në rradhët e skuadrës nga Valencia, që arriti të bëjë

Milani ndërprenë shitjen e fanellave me emrin e Andre Silva

Sulmuesi portugez, Andre Silva është shumë afër ndarjes me Milani. Ashtuç siç ju informuam mbrëmë, Sevilja është në negociata me “rossonerët” për shërbimet e tij, ndërsa në Spanjë tashmë kanë dalë informacionet, që të dy klubet kanë arritur marrëveshjen e duhur. Mëngjesin e sotëm online magazina e “kuqezinjëve” ndërpreu shitjen e