Papu Gomez vazhdon karrierën në La Liga!

Papu Gomez gjatë kësaj merkatoje edhe përfundimisht pritet të largohet nga rradhët e Atalantas, kjo për shkak problemeve që pati me trajnerin e skuadrës, Gasperini.

Sipas gazetarit të njohur italian, Di Marzio, argjentinasi tashmë ka gjetur skuadrën e tij, edhe atë jashtë Italisë, pavarësisht se emri i tij lidhej ngushtë me dy skuadrat nga Milano, Inter dhe Milan.

Sipas Di Marzio, kapiteni i Atalantas, Papu Gomez së shpejti pritet të zyrtarizohet si futbollist i ri i skuadrës së Seviljës.

Leave a Reply