Ankth te kombëtarja shqiptare, Gjimshiti dëmtohet vetëm 1 javë para “finales” me Çekinë

Fitorja e Atalantas 2:1 kundër Sportingut të Lisbonës në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për grupet e Liga Europa, solli gëzim në mesin e tifozëve nga Bergamo, mirëpo jo edhe për tifozët shqiptarë dhe seleksionuesin e kombëtares shqiptare, Silvinjo, kjo pasi Berat Gjimshiti, duheshe të lëshoj fushën para kohe. Qendërmbrojtësi i

Gjimshiti gati për një aventurë të re në karrierën e tij

Merkato e verës mund të sjellë një lëvizje surprizë për liderin e Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti. Mediat italiane raportojnë se Adriano Galiani, ish-drejtuesi i Milanit i cili tani është administrator te Monca, është fiksuar pas mbrojtësit shqiptarë të Atalantas. Gjimshiti është pikë fikse e skuadrës së Atalantës, por Monca e cila

E bujshme, Interi mendon për transferimin e Berat Gjimshitit

Berat Gjimshiti në verë mund të ndryshojë skuadër. Sipas asaj që raporton “Calciomercato.it”, mbrojtësi i Atalantas mund të përfundojë te Interi, ku do të zëvendësonte holandezin, De Vrij. Kontrata e këtij të fundit skadon në qershor të vitit 2023 dhe klubi ka vendosur që të ndërpresë marrëdhënien 1 vit më parë,

Bajerni demolon Barcelonën, fitojnë edhe Çelzi dhe Juve (VIDEO)

Bajerni i Munihut edhe njëherë tjetër ka treguar forcën përballë Barcelonës, duke mundur këta të fundit midis “Kamp Nou” me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Levandovski sërish kishte fjalën kryesore, duke shënuar dy gola gjatës pjesës së dytë, derisa në të parën kishte shënuar edhe Tomas Myller. Një fitore identike 3:0 në transfertë

Berat Gjimshiti shënon por VAR i anuloi golin ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Berat Gjimshiti ka vazhduar me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme gjatë muajit shtator, teksa pasi shkëlqeu me kombëtaren shqiptare në dy ndeshjet e fundit kundër Hungarisë dhe San Marinos, një gjë të tillë vazhdoi të bëjë edhe me Atalantën. Mbrojtësi shqiptarë realizoi sonte ndaj Fiorentinës në ndeshjen që po zhvillohet në