Ish kampionët e Francës interesohen për Arijan Ademin

Arijan Ademi vazhdon të tërheq vëmendjen e skuadrave të njohura europiane. Pas interesimit të skuadrës spanjolle të Betis, për shërbimet e futbollistit shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që mbron ngjyrat e gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb, së fundmi interes kanë shfaqur ish kampionët e Francës, Monako. Fillimisht drejtuesit e Dinamos refuzuan

Super goli i Arijan Ademit ndaj Ferencvaroshit (VIDEO)

Dinamo Zagrebi pjesën e parë të ndeshjes së kthimit në kuadër të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaroshit e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0, kjo falë golit të shënuar nga futbollisti shqiptarë, Arijan Ademi, njofton “infOSport.mk”. Golin e avantazhit për Dinamo Zagrebin, Ademi e realizoi në

Futbollisti shqiptar shënon golin e vitit në Evropë! (VIDEO)

Shqiptari i Dinamos së Zagrebit, Endri Çekiçi, ka shënuar një gol spektakolar në një ndeshje miqësore. Në postimin e bërë nga vet ai në rrjetin social “Instagram”, Çekiçi ka shpërndarë videon dhe disa komentues i thonë se ky gol duhet të kandidohet për çmimin “Pushkash”. Endri Çekiçi është futbollist 21 vjeçar nga

Arijan Ademi vazhdon kontratën me Dinamo Zagrebin

Arijan Ademi ju ka dhënë fund spekullimeve rreth të ardhmes së tij, duke i qëndruar besnik Dinamo Zagrebit. Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova me gjigandët kroat ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare. Ai është shprehur i lumtur me këtë marrëveshje, duke thënë se e dashuron këtë klub dhe se pikërisht kjo