Trajneri Latifi dhe kapitenja Rrahmani optimist në prag të ndeshjes me izraelitet e Makabi Arazim

Klubi hendbollit në konkurrencë të femrave, Çair, duket gati për ndeshjen ndaj skuadrës izraelite të Makabi Arazim Ramat-gan, e vlefshme për xhiron e tretë në kuadër të EHF Kupës, njofton “infOSport.mk”. Përballja e parë ndërmjet këtyre dy ekipeve do të zhvillohet nesër në Shkup, ndërsa nga tabori i KHF Çairit janë

Komentatori i ndeshjes: Ilir Latifi ishte fituesi, këtyre gjyqtarëve duhet t’ju vij turp nga vetja!

Ilir Latifi është mposhtur në sfidën e mbrëmshme nga Derrick Lewis. Sfida ka qenë shumë e rivalizuar me të dy luftëtatërat që dhanë gjithçka nga vetja. Latifi debutoi në kategorinë e peshave të rënda, por fatkeqësisht u mposht nga ish-kampioni Lewis, shkruan Gazeta Blic. Lewis fitoi me rezultat unanim të gjyqtarëve, Rezultati