Kaos në “Serie A”, 6 skuadra kundër vazhdimit të sezonit aktual!

Koronavirusi ka shkaktuar një kaos të vërtetë në “Serie A”. Si shumë kampionate tjera, ashtu edhe “Serie A” ndodhet në pushim për kohë të pacaktuar, ndërsa përderisa flitet për datën e rifillimit të tyre, 6 skuadra nga kjo ligë nuk duan të rikthehen dhe të vazhdojnë ndeshjet e seznit aktual.

Breshia, Udineze, SPAL, Torino, Sampdoria dhe Xhenoa janë kundër rifillimit të sezonit dhe duan anulimin e të njëjtës, ndërkohë edhe Milani, Fiorentina dhe Kaljari kanë treguar solidaritetin e tyre në raport me skuadrat e lartpërmendura.

Në taborin tjetër janë Juventus, Parma, Lacio, Roma dhe Napoli, që duan rifillimin e sezonit.

Tek Interi shihet një pavendosshmëri lidhur me këtë çështje, teksa Atalanta ka probleme më të mëdha, pasi Bergamo është qyteti më i prekur nga “Covid19”.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i Serie A, për pjesën e mbetur të sezonit, në të cilin Juventusi kryeson renditjen me 63 pikë, një më shumë se Lacio e vendit të dytë, teksa Interi me 54 pikë renditet në pozitën e tretë.

Leave a Reply