Zbulohen datat e rifillimit dhe përfundimit në “Serie A” dhe “Serie B”

Në Itali po punojnë të rinisin kampionatin, pas pezullimit të gjatë për shkak të pandemisë “Covid 19”. Pavarësisht se virusi vazhdon të jetë prezent në Itali, mediat raportojnë një datë të mundshme për rifillimin e kampionatit. Një video-konferencë është planifikuar të mbahet me datë 13 maj, ku do të diskutohet për rifillimin

Krizë financiare ka kapluar edhe “Serie A”, 6 klube nuk kanë paguar futbollistët që nga janari

Plotë 6 klube nga “Serie A” nuk kanë paguar rrogat e futbollistëve të tyre që nga muaji janar, teksa bisedimet për uljen e pagave vazhdojnë ende. Disa ekipe të këtij kampionati ranë dakord me futbollistët e tyre, që për shkak të situatës së krijuar nga Koronavirusi, të pranohen reduktimet e pagave,

Dorëzohet ministri i sportit në Itali, skuadrat e Serie A rifillojnë me stërvitje!

Ministri i Sportit në Itali, Vinçenco Spadafora, është dorëzuar para skuadrave të “Serie A”. Qeveria italiane kishte vendosur që të shtyjë rikthimin e skuadrave italiane në stërvitje, përtej datës 4 maj. Vendimi i njoftuar nga Spadafora kishte hasur në kundërshtime të mëdha nga skuadrat. Ishte fillimisht regjioni Emilia-Romanja që vendosi të hapte

Skenari për pezullimin e sezonit në “Serie A”, Juve mund të mbetet pa titull!

Një hipotezë e bujshme është duke qarkulluar në Itali, në një kohë kur qeveria, Lega Seria A dhe FIGC po punojnë për rifillimin e sezonit, në tavolinë ekziston edhe opsioni i fundit, të pezullohet gjithçka, pavarësisht pasojave. “La Gazetta dello Sport”, sjell këtë skenar dhe se si mund të veprohet. Nëse kampionati