Kongresi i UEFA-s: Miratohet Strategjia e UEFA-s, “Të Bashkuar për Sukses 2024-2030”

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në Kongresin e Parisit miratoi Strategjinë e UEFA-s 2024-30 "Të Bashkuar për Sukses". Strategjia siguron një drejtim dhe udhërrëfyes të qartë për menaxhimin e UEFA-s dhe komunitetit më të gjerë evropian të futbollit dhe synon të forcojë pozitën e futbollit në çdo komunitet në të gjithë Evropën,

LPFM, Voska Sport dhe Gostivari dalin fitues, FC Shkupi kthehet me barazim nga Kavadari

FC Shkupi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, skuadër kjo që e para kishte avansuar përballë skuadrës shkupjane me golin e realizuar në minutën e 23-të nga sulmuesi shqiptarë, Ediz Spahiu, njofton “infOSport.mk”. Kundërpërgjigjja e skuadrës së trajnerit boshnjak Zhizhoviç erdhi vetëm

FFM bashkëpunim me Giotellin, Sejdini prezanton markën e njohur me të cilën futbollistët do të vishen në të ardhmen

Giotelli, kompania e njohur turke e tekstilit dhe një nga markat më të njohura të veshjeve për meshkuj, dhe Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) kanë firmosur marrëveshje për bashkëpunim dhe mbështetje për ekipet përfaqësuese të Maqedonisë. Giotelli, si mik i dëshmuar i sportit, bëhet pjesë e familjes së futbollit në