FC Shkupi përshëndetet me garat europiane (VIDEO)

FC Shkupi është përshëndetur nga garat europiane të këtij edicioni, teksa sonte në arenën “Todor Proeski” u eliminua nga skuadra armene e Pjunik, njofton “infOSport.mk”. Barazimi 3:3 i ndeshjes së parë ju dha shumë vetëbesim futbollistëve “bardhekaltër” nga Çairi, të cilët megjithatë nuk arritën që të shfrytëzojnë terrenin vendas dhe

Edhe zyrtarisht mësohet kundërshtari i Shkëndijës në Liga Europa

Shkëndija pas eliminimit të befasishëm nga garat e Ligës së Kampionëve, tashmë do të vazhdojë të prezantojë Maqedoninë e Veriut në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian, Liga Europa, ku edhe ka mësuar emrin e kundërshtarit për në raundin e dytë eliminatorë, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” në këtë fazë

Mësoni emrat e kundërshtarëve të skuadrave nga Shqipëria në Liga Europa

Emrat e kundërshtarëve të tyre në eliminatoret e Liga Europa i kanë mësuar edhe tre skuadrat përfaqësuese të Shqipërisë, Kukësi, Teuta dhe LaçI, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse realisht pritej një kundërshtarë më i lehtë për Kukësin, duke pasur parasysh se ndodhej në grupin e skuadrave bartëse, goglat përballë skuadrës nga Verilindja

FC Shkupi, Ak.Pandev dhe Makedonija GJ.P mësojnë kundërshtarët në Liga Europa

Tre skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, Akademia Pandev dhe Makedonija GJ.P kanë mësuar emrat e kundërshtarëve të tyre në rrethin eparë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Kështu goglat deshën që skuadra nga Çairi, FC Shkupi të peshkoj skuadrën armene të Pjunik, skuadër kjo që në të kaluarën

Xhaka me Arsenalin e tij turpërohen në Baku! Çelzi fiton Liga Europa (VIDEO)

Arsenali i Granit Xhakës është turpëruar sonte në Baku të Azerbejxhanit, duke u mundur nga Çelzi në finalen e madhe të Liga Europa me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “blu” nga Londra ishte superiore, sidomos gjatë 45 minutëshit të dytë kur edhe bëri dallimin. Olivie Zhiru paralajmëroi fitoren e Çelzit me

Plotë 8 klube shqiptare do na prezantojnë në Europë!

Njëjtë sikurse sezonin e kaluar, edhe këtë edicion shqiptarët në garat europiane do të përfaqësohen nga plotë 8 klube, shkruan “infOSport.mk”. 4 klube nga Shqipëria, dy nga Kosova dhe dy nga Maqedonia e Veriut do të na përfaqësojnë në dy garat më të rëndësishme europiane, Ligën e Kampionëve dhe Ligën e