Anglia dominon futbollin europian, Arsenal dhe Çelzi dy finalistët e Liga Europa

Futbolli anglez dominon futbollin europian. Pas finales së Ligës së Kampionëve që do flet anglisht, e tillë do të jetë edhe finalja e Liga Europa, madje me dy skuadra londineze, Arsenal dhe Çelzi, njofton “infOSport.mk”. Arsenali fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Valencias, kësaj rradhe në “Mestalja” me rezultatin 4:2, me

Çelzi dhe Slavia Praga shënuan 7 gola në “Stemford Brixh”, mirëpo befasia nuk ndodhi (VIDEO)

Çelzi dhe Slavia Praga kanë zhvilluar një super ndeshje sonte në “Stmeford Brixh” në ndeshjen e kthimit të ¼ së finales, ku u shënuan gjithsej 7 gola, njofton “infOSport.mk”. Ishte skuadra angleze ajo që triumfoi në fund me rezultatin 4:3, rezultat ky i ngjashëm me atë të ndeshjes së mbrëmshme

Mësoni datat e sakta të ndeshjeve çerkfinale në LK dhe LE

Dita e sotme në Nion të Zvicrës solli shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 8 skuadrat e kualifikuara mësuan kundërshtarët e tyre. 4 përballjet e kësaj faze sollën edhe një duel mes skuadrave angleze, atë midis Totenhamit dhe Mançester Sitit, teksa skuadra tjetër nga Mançesteri, Junajtedi për

Arsenali përmbys francezët e Ren, Frankfurti eliminon Interin (VIDEO)

Arsenali ia doli të përmbysë skuadrën franceze të Ren, duke fituar me rezultatin 3:0 takimin e kthimit të 1/8 së finales në Liga Europa të zhvilluar sonte në Londër, njofton “infOSport.mk”. “Topçinjtë” në ndeshjen e parë të zhvilluar në Francë  kishin pësuar disfatë 3:1, dhe sonte ata duheshe të bëjnë mrrekulli,

Liga e Europës, mësohen 16 skuadrat e kualifikuara, ja me kë mund të luaj skuadra juaj e zemrës

Sonte janë njohur 16 skuadrat të cilat do të vazhdojnë aventurën e tyre në Ligën e Europës ku nuk kanë munguar rezultatet surprizë dhe eliminime të cilat deri diku edhe nuk priteshin, shkruan “vipsport.al”. Megjithatë, gjithçka ka përfunduar për këtë fazë dhe skuadrat do të njohin ditën e nesërme, pra të