As Interi nuk mund ta ndalë Seviljën, andaluzianët sërish sundojnë në Liga Europa (VIDEO)

Sevilja ka fituar trofeun e Liga Europa edhe për herë të 6-të në histori. Andaluzianët në finalen e madhe të edicionit 2019/2020 të zhvilluar në Këlln të Gjermanisë, mundën Interin me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja filloi me dy gola të hershëm. Romelu Lukaku hapi rezultatin me një gol të shënuar

Transfertat e largëta, UEFA hap thesin për Shkëndijën, Shkupin dhe Renovën

Pandemia “Covid 19” ka bërë që ndeshjet e raundit të parë në Liga Europa të zhvillohen me vetëm nga një ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat përfaqësuese të vendit tonë nuk kishin edhe aq shumë fat, pasi shorti deshi që të trija skuadrat, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova të luajnë në transfertë. Megjithatë një

Drita e Ardian Nuhiut rikthehet në Kosovë, e humbasin ndeshjen në tavolinë!

Ekspedita e Dritës do të aterrojë sot në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës. Klubi gjilanas pritet të aterrojë rreth orës 12:00, mëson Gazeta Olle. Gazeta ka kërkuar një konfirmim nga drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi, por nuk ka marrë përgjigje. Kampionët ndodhen në Nyon të Zvicrës, ku sot iu anulua ndeshja finale për

Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova mësuan kundërshtarët në Liga Europa

Tre skuadrat përfaqësuese të vendit, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova pak çaste më parë mësuan kundërshtarët e tyre në kuadër të raundit të parë të ndeshjeve në Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/3268486919933569/?type=3&theater Shkëndija bënte pjesë në mesin e skuadrave bartëse, dhe për kundërshtarë “kuqezinjtë” në këtë fazë do të keën skuadrën e

Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova mësojnë kundërshtarët e mundshëm në Liga Europa

Të dielën në mbrëmje UEFA përcaktoi grupet për raundin e parë të kualifikimeve në Liga Europa, aty ku vendin tonë do të prezantojnë tre skuadrat shqiptare, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/3267169266732001/?type=3&theater Skuadra “kuqezi” nga Tetova bënë pjesë në mesin e skuadrave bartëse dhe për kundërshtarë do të ketë rival

UEFA ka vendosur për datat e rifillimit të Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

Javën e ardhshme pritet të vendosen edhe fatet e futbollit europian, teksa UEFA ka thirrur 55 federatat anëtare për të diskutuar mbi mënyrën se si do të rikthehen në fushë. “Sky Sport” raporton se hipoteza e parë është që Liga e Kampionëve dhe Liga Europa të zhvillohen brenda muajit gusht, ku

UEFA vjen me një ide të re për Ligën e Kampionëve, ndeshje teke në një qytet të vetëm

Ditët kalojnë dhe situate e shkaktuar nga pandemia globale e “Covid-19” vijon të jetë shqetësuese, ndaj edhe në UEFA janë vënë në lëvizje për të studiuar mënyrat se si mund të çojnë deri në fund të gjitha ligat për klube. Kështu duke qenë se përparësi është dhënë për ligat kombëtare, qeveria

UEFA vendos për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa!

Shtëpia e futbollit europian (UEFA) po shqyrton një plan tjetër për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europës për këtë edicion, që ka ndaluar për shkak Koronavirusit. Sipas asaj që raportojnë mediat europiane, ndeshjet e këtyre dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane në nivel klubesh mund të luhen gjatë muajit