Hidhet shorti i Liga Europa, Milani vjen sërish në Ballkan

Pas atij të Ligës së Kampionëve, është hedhur edhe shorti për 1/32 e finaleve në Liga Europa.

Nga faza e grupeve 24 skuadra kanë kaluar tutje, teksa tetë ekipe të tjera i janë bashkuar nga Liga e Kampionëve. Gjiganti anglez Mançester Junajtedi do të ketë një përballje tejet të vështirë, pasi do të luajë me Real Sociedadin e Adnan Januzajt.

Interesant është edhe dueli mes Benfikës dhe Arsenalit të Granit Xhakës.

Milani do të luajë në Ballkan, ku do të përballet me kampioninin në fuqi të Serbisë, Crvena Zvezdën. Skuadra tjetër e madhe italiane, AS Roma do të ketë një kundërshtar shumë të papërshtatshëm pasi përballet me portugezët e Bragës.

Ja të gjitha përballjet e Liga Europa:

Wolfsberg – Tottenham Hotspur

Dynamo Kyiv – Club Brugge

Real Sociedad – Manchester United

Benfica – Arsenal

Crvena Zvezda – AC Milan

Antwerp – Rangers

Slavia Praga – Leicester City

Braga – Roma

Krasnodar – Dinamo Zagreb

Young Boys Bern – Bayer Leverkusen

Molde – Hoffenheim

Granada – Napoli

Maccabi Tel-Aviv – Shakhtar Donetsk

Lille – Ajax

Olympiacos – PSV Eindhoven .

Leave a Reply