Bota e futbollit në zi, ndërroi jetë ish trajneri i Liverpullit

Hulie gjatë karrierës së tij drejtoi skuadrat si, PSZh-në, Lionin, Liverpullin, si dhe Kombëtaren e Francës.

Suksesin më të madh e arriti me Liverpullin në vitet 2001-2003 duke fituar Kupën Uefa dhe Superkupën e Europës.

Leave a Reply