Fitore e çmendur e Xhenoas ndaj Juves, Interi merr kreun përkohësisht (VIDEO)

Një ndeshje plot emocione është zhvilluar në “Maraci”, aty ku Xhenoa ka përmbysur Juventusin në minutat shtesë dhe ka marrë tre pikë të arta në luftën për mbijetesë. Dybala kaloi “bardhezinjtë” në avantazh në pjesën e dytë, por Gudmundsson në minutën e 87-të dhe një penalti e kapitenit Krishito në minutën

Interi fiton SuperKupën e Italisë, Sançez më i shpejtë se fërshëllima e arbitrit, shënon në minutën e 120-të (VIDEO)

Interi ka fituar sot SuperKupën e Italisë, duke mundur pas kohëve shtesë Juventusin me shifrat 2:1. Ekipi “zikaltër” ka triumfuar në një ndeshje dramatike, të vendosur nga goli i Aleksis Sançez në minutën e 120-të. Kiliani shënoi golin e triumfit dhe e gjithë festa në fund ishte e “zikaltërve”, të cilët fitojnë