Milevski publikon listën për ndeshjet ndaj Italisë dhe Anglisë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Italisë (17 nëntor) në Romë dhe kundër Anglisë në Shkup (20 nëntor).

Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve tanë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë është caktuar për më 13 nëntor në Hotel Hilton në Shkup, derisa në listën e seleksionuesit Bllagoja Milevski për dy ndeshjet e fundit të ciklit eliminator bëjnë pjesë këta 25 lojtarë:

PORTIERËT:
Stole DIMITRIEVSKI – Rayo Vallecano, Spanjë, Damjan SHISHKOVSKI – Doxa, Qipro, Igor ALEKSOVSKI – Rabotniçki
MBROJTJA:
Visar MUSLIU – Paderborn, Gjermani, Todor TODOROVSKI – ZTE, Hungari, Nikolla SERAFIMOV – Fehervar, Hungari, Jovan MANEV – Osjek, Kroaci, Ezgjan ALIOSKI – Al Ahly, Arabia Saudite, Bojan DIMOSKI – Akron, Rusi, Ahmet ILJAZOVSKI – Hvidovre, Danimarkë, Stefan ASHKOVSKI – Radnicki Nish, Serbi
MESFUSHA:
Enis BARDHI – Trabzonspor, Turqi, Tihomir KOSTADINOV – Piast Gliëice, Poloni, Arijan ADEMI – Dinamo Zagreb, Kroaci, Jani ATANASOV – Krakov, Poloni, Agon ELEZI – Varaždin, Kroaci, David BABUNSKI – Mezokoveszd, Hungari, Isnik ALIMI – Sepsi, Rumani
SULMI:
Bojan MIOVSKI – Aberdeen, Skoci, Milan RISTOVSKI – Spartak Trnava, Sllovaki, Darko ÇURLINOV – Burnley, Angli, Elif ELMAS – Napoli, Itali, Erdon DACI – Ëesterlo, Belgjikë, Aleksandar TRAJKOVSKI – Hajduk, Kroaci, Dimitar MITROVSKI – Varaždin, Kroaci

Leave a Reply