Ballkani mund gjigandët ukrainas të Dinamo Kiev, shënon edhe ish futbollisti i FC Shkupit (VIDEO)

Ballkani ka shënuar një fitore të madhe në miqësoren ndaj gjigandëve ukrainas të Dinamo Kiev, njofton "infOSport.mk". Kampioni i Kosovës shënoi fitore me rezultatin 2:0, falë golave të shënuar nga ish futbollisti i FC Shkupit, Mamadou Danfa dhe Albin Berisha. Danfa shënoi golin e parë të takimit në minutën e 20-të, kur

Reshat Ramadani gjen golin debutues me fanellën e Dinamo Kiev (VIDEO)

Reshat Ramadani, një ndër talentët më të mëdhenj në futbollin tonë vendor, i cili gjatë marsit të këtij viti iu bashkua skuadrës gjigande të Dinamo Kiev, gjatë ditës së sotme ka realizuar golin debutues me fanellën e skuadrës së madhe ukrainase, njofton “infOSport.mk”. Ramadani realizoi golin e fundit në fitoren 6:1

Detaje nga transferimi i Ramadanit te Dinamo e Kievit, Shkëndija mban një pjesë të kartonit!

KF Shkëndija dhe FC Dinamo Kiev kanë gjetur akord për transferimin e mesfushorit të talentuar tetovar, Reshat Ramadanit tek gjigandi ukrainas. Për shërbimet e Reshat Ramadanit, Shkëndija ka marrë një dëmshpërblim të kënaqshëm, që sillet deri në 300 mijë euro, ndërsa përveç këtij fakti, kuqezinjtë do të përfitojnë edhe 15%

Reshat Ramadani edhe zyrtarisht një lojtar i ri i Dinamo Kievit

Reshat Ramadani, një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë në vendin tonë, karrierën e tij do ta vazhojë në Ukrainë, te një ndër skuadrat më me renome në këtë vend, Dinamo Kiev. Një gjë të tillë nga klubi ukrainas kishin paralajmëruar më herët gjatë ditës, mirëpo duke mos bërë të ditur

E bujshme, Dinamo Kiev transferimin më të ri e bënë nga rradhët e Shkëndijës!

Dinamo Kiev, një ndër skuadrat më të mira ukrainase, në faqen e saj zyrtare në “facebook”, ka paralajmëruar një transferim të ri, i cili vjen nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës. Siç mëson “infOSport.mk” bëhet fjalë për mbrojtësin Reshat Ramadani, i cili aktualisht është bashkë me klubin dhe është në përfundim

Shkëndija dorëzohet fare në fund përballë gjigandëve ukrainas të Dinamo Kiev (VIDEO)

Shkëndija i ka mbyllur pa asnjë fitore ndeshjet kontrolluese në Antalia të Turqisë, aty ku skuadra “kuqezi” zhvilloi fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, e ku “kuqezinjtë” si objektiv kryesor kanë titullin kampion, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija sot u përballë me Dinamo Kievin, një ndër skuadrat më të mira

9 futbollistë të infektuar me “Covid 19” te Dinamo Kievi para ndeshjes me Barcelonën!

“Covid 19” nuk ka të ndalur. Pas Ajaksit, një skuadër tjetër europiane është kapluar nga kjo pandemi, që nuk po i vie fundi. Është skuadra e Dinamo Kievit, ajo që e ka pësuar keq, pasi plotë 9 futbollistë të skuadrës ukrainase kanë rezultuar me koronavirus. Një lajm tepër negativ ky për skuadrën