Rezultatet e fundit të Joakim Lëv, federata gjermane merr vendimin përfundimtarë

Joakim Lëv do të vazhdojë të jetë trajneri i Kombëtares së Gjermanisë, të paktën deri pas Europianit të vitit të ardhshëm. Pas mbledhjes së mbajtur ditën e sotme mes drejtuesve të Federatës Gjermane të futbollit, është vendosur që Lëv të qëndrojë në drejtimin e “pancerave” edhe më tej, pavarësisht rezultateve jo

Lëv publikon listën paraprake të Gjermanisë, mungon Mustafi

Seleksionuesi i Gjermanisë, Joakim Lëv ka publikuar listën paraprake të 27 futbollistëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”. Në mesin e futbollistëve të grumbulluar bie në sy prezenca e portierit Manuel Nojer, i cili një kohë më të gjatë ka qenë jashtë fushave të futbollit për shkak të një dëmtimi të

Lëv nuk fton Mustafin për miqësoret ndaj Spanjës dhe Brazilit

Trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv, nuk e ka ftuar mbrojtësin shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafi, për miqësoret e marsit kundër Spanjës (23 mars) dhe Brazilit (27 mars). Pavarësisht se futbollisti me origjinë nga Gostivari është titullar te “Topçinjtë”, nuk e ka bindur Lëvin për t’u ftuar në Kombëtaren gjermane. Para shqiptarit, Lëv